Materiał Partnera Dlaczego warto kupić mieszkanie pod wynajem?

Dlaczego warto kupić mieszkanie pod wynajem?

Masz odłożoną gotówkę i zastanawiasz się nad kupnem mieszkania? A może rozważasz kredyt, by móc zainwestować w nieruchomość, a potem zarabiać, wynajmując innym własne cztery kąty? Taka inwestycja będzie strzałem w dziesiątkę, jeżeli dokładnie przeanalizujesz wszystkie za i przeciw. Dlaczego warto kupić mieszkanie właśnie teraz? Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych powodów.

Inwestowanie w nieruchomości to popularny, sprawdzony od dziesiątków lat sposób na zarabianie pieniędzy, powszechny na całym świecie. Własne lokale możesz przecież wykorzystywać na wiele sposobów, nie tylko w nich mieszkać, ale też wynajmować stałym lokatorom, turystom czy przedsiębiorcom. Pamiętaj, że popyt na wynajem mieszkań jest stały, co daje ci duże możliwości rozwoju.

Kupno mieszkania a koronawirus


W ostatnim czasie rynek mieszkań uległ poważnym zmianom, ceny są niestabilne, trudno jest prognozować, co wydarzy się za kilka tygodni czy miesięcy. Wiele osób zastanawia się teraz, czy warto kupić mieszkanie w dobie pandemii. Zdecydowanie tak! Cechą najbardziej wytrawnych inwestorów jest przecież umiejętność wykorzystywania chwili i sprzyjających okoliczności. Gdy sytuacja gospodarcza ulega zachwianiu, masz też rzadką okazję do udanego zakupu prawdziwych perełek wśród nieruchomości. 

Kupuj dziś mieszkania w niższej cenie po to, by móc je w nieodległej perspektywie wynajmować z zyskiem. Taka inwestycja zamortyzuje się w ciągu kilku lat, a ty zyskujesz stałe i pewne źródło dochodu. W ten prosty sposób zabezpieczasz materialnie nie tylko siebie, ale też swoich bliskich. 

Jak wybrać mieszkanie inwestycyjne? 

Osoby, które planują zakup mieszkania na własny użytek, najchętniej wybierają nowe nieruchomości od deweloperów. Rynek wtórny jest obecnie nasycony ofertami mieszkań, które z pozoru wydają się nieatrakcyjne i drogie. Jednak czasem wystarczy niewielki wkład finansowy, by stare, wysłużone mieszkanie zyskało nowy wygląd, a tym samym chętnych na wynajem długo- i krótkoterminowy. Dlatego zakup niedrogiego mieszkania z myślą o szybkim remoncie i udostępnianiu najemcom może być świetnym pomysłem na biznes.  

Chcesz zainwestować w Puławach, Kazimierzu Dolnym lub okolicach, ale nie masz czasu, by porównać najlepsze oferty? Pośrednik nieruchomości z Home Partner zrobi to za ciebie. Wystarczy odwiedzić siedzibę biura w godzinach pracy lub skontaktować się z jego pracownikiem telefonicznie. Dobry agent nieruchomości będzie w stanie przedstawić ci najciekawsze propozycje mieszkań i przygotuje ofertę spersonalizowaną pod kątem twoich oczekiwań i możliwości finansowych. Możesz też skorzystać z wyszukiwarek, umieszczanych na stronach internetowych niektórych biur – takie rozwiązanie pomoże ci zorientować się w sytuacji na lokalnym rynku nieruchomości. 

Opracowanie:

Home Partner Sp. z o.o.

Lublin , Wojciechowska 7 lok. 209

Podziel się