Materiał Partnera Dlaczego warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Dlaczego warto kupić mieszkanie na rynku pierwotnym?

Przed ważną decyzją, jaką jest zakup mieszkania, należy zastanowić się nad wieloma kwestiami. Nabywcy muszą zmierzyć się z dylematem: zdecydować się na lokum z rynku pierwotnego czy wtórnego. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Przyjrzyjmy się bliżej argumentami przemawiającymi za pierwszą opcją.


Najważniejsze zalety zakupu mieszkania na rynku pierwotnym

Nowość – niepodważalny argument, który daje możliwość dopasowania mieszkania do własnych potrzeb. Deweloperzy pozwalają mieszkańcom na indywidualne aranżacje, planowanie układu pomieszczeń oraz decyzję o użytych materiałach.


Wyższy standard – warto pamiętać, że oprócz nieużywalności nowego mieszkania, osiedla mają podwyższony standard – są ogrodzone i monitorowane, wyposażone w parkingi, garaże podziemne i podjazdy dla osób niepełnosprawnych, a także coraz częściej są w pełni ekologiczne. W tym pojęciu mieszczą się: ścieżki rowerowe, które ułatwiają wyjazd z osiedla do popularnych miejsc w mieście, zbiorniki na „deszczówkę” oraz systemy solarne.


Niższe koszty transakcyjne – dużą zaletą jest brak podatku od czynności cywilno-prawnych i kosztów pośrednictwo. Kupując mieszkanie na rynku pierwotnym płacimy jedynie koszty notarialne i opłaty okołobankowe.


Rabaty i promocje – nowe mieszkania wcale nie oznaczają wygórowanych kwot zakupu. Współpraca z deweloperem może zakończyć się negocjacją ceny, uzyskaniem wysokiego rabatu lub skorzystania z promocji.


Inwestycja na przyszłość – jeżeli bierzemy pod uwagę sprzedaż mieszkania za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat, lepiej jest zainwestować w lokum z rynku pierwotnego, ponieważ w przyszłości będzie ono więcej warte niż to, z tzw. wielkiej płyty.


Gdzie w Warszawie szukać najkorzystniejszej inwestycji mieszkaniowej?

Shiraz Trio jest osiedlem powstałym na warszawskich Bielanach przy ulicy Josepha Conrada 3. To nowoczesna inwestycja mieszkaniowa, na którą składa się kompleks trzech 6-piętrowych budynków. Cechuje się ona bezpieczeństwem, ekologią i komfortem zamieszkania. Podczas jej budowy postawiono na szlachetne i eleganckie rozwiązania, dzięki czemu jest perfekcyjnym połączeniem kunsztownej stylistyki z nowoczesną formą budynków. Całe osiedle jest ogrodzone i monitorowane, a wszystkie mieszkania są wyposażone w domofony oraz drzwi antywłamaniowe.

Podziel się