Materiał Partnera Dlaczego warto korzystać z usług pośrednika nieruchomości?

Dlaczego warto korzystać z usług pośrednika nieruchomości?

Chęć zakupu mieszkania, sprzedaż domu jednorodzinnego czy wynajem powierzchni użytkowej – to tylko niektóre przykłady działań, jakie codziennie mają miejsce na rynku nieruchomości. Zazwyczaj wiążą się one ze sporym stresem, bo i stawka jest wysoka. Nie chodzi o 100 czy 200 złotych, lecz kilkaset tysięcy. Co jeśli podjęta przez nas decyzja okaże się błędna? Osoby, które bez znajomości branży próbują dokonać transakcji na rynku nieruchomości, bardzo często zadają sobie to pytanie. A przecież można zdać się na specjalistów. Jakie zalety ma współpraca z doświadczonym agentem nieruchomości?

Zalety współpracy w przypadku sprzedaży nieruchomości

Wydawać by się mogło, że sprzedaż domu czy mieszkania to prosta sprawa. W końcu popyt jest duży i – prędzej czy później – znajdzie się jakiś zainteresowany. Niestety w praktyce wygląda to nieco inaczej. Sprzedający bardzo często nieumiejętnie tworzą ogłoszenie sprzedaży, przez co cieszy się ono małą popularnością na portalach, związanych z obrotem nieruchomościami. Czas oczekiwania na nabywcę wydłuża się, mimo zmiany ceny niższą. Bywa to niezwykle frustrujące, zwłaszcza jeśli liczyliśmy na szybką finalizację transakcji.

Jak informuje przedstawiciel z firmy WGN Nieruchomości – nawiązanie współpracy ze sprawdzonym biurem nieruchomości umożliwia sprzedającym dotarcie do jak najszerszej grupy klientów. Agencje nieruchomości współpracują ze sobą, dzięki czemu znacznie łatwiej jest znaleźć nabywcę dla określonego lokalu. Pomoc agenta obejmuje także profesjonalne przygotowanie ogłoszenia. Specjalista ukaże w nim wszystkie zalety danej nieruchomości, a treść wzbogaci o atrakcyjne zdjęcia, które pokażą dom/mieszkanie z jak najlepszej strony.

Decydując się na zatrudnienie agenta, sprzedający nie musi martwić się także oprowadzaniem zainteresowanych po nieruchomości. Rozmowy z potencjalnymi kupcami to zadanie dla profesjonalisty. Agent udzieli wszystkich informacji związanych z przedmiotem transakcji, a także zajmie się negocjacją ceny, mając na względzie interes swojego klienta. Jeśli dojdzie do zawiązania umowy, specjalista zajmie się również wszystkimi kwestiami formalnymi. Dla sprzedającego oznacza to dużą oszczędność czasu, nerwów oraz pełne bezpieczeństwo transakcji.

Zalety współpracy w przypadku zakupu nieruchomości

Rynek nieruchomości jest bardzo rozbudowany. Poszukując mieszkania lub domu na sprzedaż można pogubić się w mnogości ofert. Zróżnicowane ceny również nie ułatwiają kupującym zadania. Współpraca z biurem nieruchomości i w tym wypadku ma same korzyści. Specjalista dobierze oferty sprzedaży kierując się oczekiwaniami i budżetem kupujących, co pozwala zaoszczędzić czas na oglądaniu przypadkowych nieruchomości.

W dodatku agent każdorazowo towarzyszy zainteresowanym w czasie oględzin danego lokum. Wskazuje im mocne strony danej oferty oraz możliwości inwestycyjne. Pomaga też w negocjacjach oraz uzyskaniu korzystniejszych warunków zakupu. Specjaliści z biura nieruchomości mogą również wesprzeć kupujących w finansowaniu inwestycji – uzyskaniu kredytu hipotecznego. Zajmą się też wszystkimi formalnościami oraz załatwieniem spraw urzędowych, co zabiera zazwyczaj trochę czasu i wiąże się z wizytą w kilku różnych miejscach. Dzięki pomocy doświadczonych agentów kupujący znajdzie wymarzone lokum szybko i bezstresowo. Na podobne atuty współpracy mogą liczyć także osoby zainteresowane wynajmem nieruchomości.

Opracowanie:

WGN Biuro Nieruchomości

Lubin , Odrodzenia 7D

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas