Materiał Partnera Charakterystyka trójmiejskiego rynku nieruchomości

Charakterystyka trójmiejskiego rynku nieruchomości

Chcesz zmienić mieszkanie na większe? A może ulokować swój kapitał w nieruchomości? Według danych Europejskiego Urzędu Statystycznego w 2019 roku 84,2% Polaków zasiedlało własnościowy dom lub lokal. Jeśli i Ty myślisz o zakupie lokum, sprawdź, co dzisiaj dzieje się na trójmiejskim rynku nieruchomości. Sprawdźmy, na jakie potrzeby potencjalnych nabywców muszą odpowiedzieć deweloperzy.

Czego szukamy, czyli wymagania lokatorów

Atrakcyjna lokalizacja, komfortowe warunki mieszkaniowe, w tym nowoczesny wygląd i wysoka funkcjonalność – to kwestie, na które przede wszystkim zwracamy uwagę, poszukując swoich czterech kątów. Wielu z nas poszukuje ofert mieszkań, do których przynależą garaże i lokatorskie komórki. Potrzebujemy estetycznego zagospodarowania zieleni – natura to coś, co w czasach pandemii COVID-19 doceniamy szczególnie. Ponadto sprawdzamy, ilu wykonawców jest odpowiedzialnych za inwestycję. Mamy bowiem świadomość, że zatrudnienie jednego wykonawcy to zazwyczaj oszczędność czasu. A przecież chcemy odebrać klucze w terminie!

Co więcej, częściej stawiamy na niewielkie inwestycje niż blokowiska. Podobnie wolimy domy jednorodzinne, a nie bliźniaki czy szeregowce. Jeśli zależy nam na takim właśnie otoczeniu – warto być na bieżąco z realizacjami fachowców specjalizujących się w budowie kameralnych budynków mieszkalnych. Doświadczonym deweloperem w tym obszarze jest firma MR Projekt, dla której priorytetem są potrzeby i oczekiwania klientów.

Co się sprzedaje? Wybrane inwestycje

Jakie mieszkania sprzedano w ostatnim czasie na trójmiejskim rynku mieszkaniowym? Niech za przykład posłużą realizacje firmy MR Projekt. W 2020 roku w Gdyni oddano do użytku pięciokondygnacyjną Kamienicę Rdestową liczącą 30 mieszkań. Otaczają ją zarówno bogata infrastruktura handlowa, jak i tereny zielone – mieszkańcy mogą wybrać się na spacer do pobliskiego lasu lub cieszyć oko naturą nawet wtedy, gdy wyjrzą przez okno. W Gdańsku zaś w 2020 roku powstało Patio Verde z 24 lokalami. Jedną z największych zalet tej inwestycji stanowi również lokalizacja – jest to bowiem miejsce zaciszne, a jednocześnie bliskie centrum miasta.

Najnowsza inwestycja mieszkaniowa realizowana przez dewelopera, czyli Nocznickiego 4 w Gdyni, to z kolei czterokondygnacyjny budynek z 15 mieszkaniami umieszczony pośród jednorodzinnej zabudowy. Tutaj nie sposób nie zwrócić uwagi na duże balkony, przeszklenia i wysoką jakość projektu architektonicznego. Warto wspomnieć, że firma planuje w najbliższym czasie wprowadzić do oferty osiedle samodzielnych domów jednorodzinnych – koszt jednego budynku będzie można porównać z zakupem czteropokojowego mieszkania. Przygotowywana jest również kameralna inwestycja (24 mieszkania) na gdańskich Aniołkach w pobliżu Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas