Materiał Partnera
Obozy i kolonie językowe - doskonała propozycja na wakacje

Obozy i kolonie językowe - doskonała propozycja na wakacje

Obozy i kolonie językowe dla dzieci i młodzieży to doskonały pomysł na wakacje. Łączą wypoczynek z nauką, pozwalając w najefektywniejszy sposób podszkolić język angielski. Jaki jest program obozów językowych? Czy organizowane są jedynie zajęcia nastawione na naukę, czy dziecko ma także czas na zabawę? Jak można zapisać swoją pociechę na kolonie i co powinno znaleźć się w torbie podróżnej? Zapraszamy do lektury!

Obozy i kolonie językowe – podstawowe informacje

Obozy i kolonie językowe to wyjazdy, podczas których dzieci i młodzież mogą wspaniale wypocząć, a jednocześnie podszkolić swój angielski. Odbywają się w sprawdzonych środkach, zapewniających kompleksowe wyposażenie gastronomiczno-sanitarne oraz sportowo-rekreacyjne. Rodzice nie muszą się obawiać o warunki wypoczynku swoich pociech, ponieważ ośrodki są regularnie kontrolowane. Pieczę nad nimi sprawują Kuratorium Oświaty i Sanepid.
Obozy językowe nie tylko uczą i bawią. Niosą ze sobą o wiele więcej korzyści:

  • pozwalają na nowe przyjaźnie,
  • uczą samodzielności,
  • poprawiają pewność siebie,
  • uczą zabawy i pracy w grupie.

To dla dzieci świetna okazja, aby pobyć z rówieśnikami, zdobywać nowe doświadczenia, uczyć się, a także beztrosko wypoczywać.

Program obozów językowych

Dokładny program obozów językowych zależy od oferty szkoły, która takie wyjazdy organizuje. Nasz rozmówca ze Szkoły języków obcych Cosmopolitan opowie o wyjazdach organizowanych przez ich ośrodek:

W ofercie naszej szkoły znajdują się obozy językowo-sportowe, w trakcie których poza warsztatami językowymi gwarantujemy także szereg zajęć sportowych. Dzięki temu dzieci i młodzież mogą liczyć na atrakcyjne aktywności pod okiem troskliwych opiekunów. W programie naszych obozów znajdziemy m.in. codzienną gimnastykę, rozgrywki drużynowe i gry zespołowe, wspinanie na ściance wspinaczkowej czy warsztaty plastyczne. Zajęcia są bardzo urozmaicone, a przeplatają je oczywiście czynności typowo rekreacyjne, typu plażowanie, zwiedzanie, wieczory filmowe i dyskoteki. Na pewno nie ma czasu na nudę!

Same zajęcia językowe są prowadzone przez doświadczonych native speakerów (Anglików i Amerykanów), którzy przygotowują ciekawe materiały dydaktyczne i pomoce audiowizualne. Lekcje są prowadzone w małych grupach, dopasowanych do wieku i umiejętności językowych ich uczestników.

Jak zostać uczestnikiem kolonii językowych?

Jeśli podjęliśmy z dzieckiem decyzję, że w tym roku czas na obóz lub kolonie językowe, należy wypełnić kartę uczestnictwa wybranego obozu i dokonać rezerwacji, wpłacając zaliczkę. Koszty wyjazdu można regulować w ratach lub pokryć je w całości. Stal bywalcy obozów mogą liczyć na atrakcyjne zniżki.
Jak przygotować dziecko do wyjazdu? Oczywiście odpowiednio je spakować! W torbie powinny znaleźć się letnie i cieplejsze ubrania, obuwie sportowe, bielizna osobista i piżama, kostium kąpielowy, klapki i ręcznik kąpielowy, kosmetyki, środki przeciw słońcu i komarom, okulary przeciwsłoneczne i czapka czy kapelusz, a także mały plecak na wycieczki i latarka. Najważniejsze jednak to życzyć dziecku wspaniałej podróży, a jeśli się waha – przedstawić obóz jako wspaniałą przygodę (którą przecież jest!) i rozwiać wszelkie wątpliwości, które pojawiają się w jego głowie. Powinniśmy zapewnić, że cały czas, jeśli tylko będzie taka potrzeba, będzie w kontakcie z mamą i tatą. Jednak starajmy się nie dzwonić codziennie, aby nasza pociecha mogła spokojnie się zaaklimatyzować i wynieść jak najwięcej korzyści z takiego obozu czy kolonii.

Podziel się