Artykuł sponsorowany Kursy i szkolenia dla przewoźników drogowych

Kursy i szkolenia dla przewoźników drogowych

Niezależnie od tego, czy jesteśmy członkiem zarządu firmy przewozowej, jej prezesem czy właścicielem jednoosobowej działalności świadczącej takie usługi, aktualne przepisy nakładają na nas obowiązek posiadania odpowiedniego Certyfikatu Kompetencji Zawodowych. Uzyskujemy go na specjalistycznych szkoleniach w ośrodku szkolenia przewoźników drogowych, potwierdziwszy swoje kompetencje zdanym egzaminem państwowym.

Dla kogo przeznaczony jest Certyfikat Kompetencji Zawodowych?

Chociaż klasyfikacje zawodowe to podstawa przy wykonywaniu dowolnej pracy, w przypadku przewoźników ich uzyskanie jest wymuszone i przyjmuje formę Certyfikatu Kompetencji Zawodowych. Wydaje go Instytut Transportu Samochodowego. Szkolenie, którego możemy podjąć się na przykład w ośrodku ABC Szkolenia, jest niezbędne dla wszystkich z nas, którzy chcą prowadzić jednoosobową działalność polegającą na wykonywaniu pracy przewoźnika drogowego. Zezwolenie, które uzyskamy po szkoleniu i zdaniu egzaminu, nazywane było kiedyś licencją krajową. Jeśli chcemy świadczyć swoje usługi poza granicami Polski, konieczne będzie uzyskanie licencji międzynarodowej (wspólnotowej). Wspomniane szkolenie powinni przejść także wszyscy ci, którzy zarządzają funkcjonowaniem firmy transportowej – niezależnie od tego, czy zajmują się organizacją przewozów, zakupem środków trwałych czy działem kadr. Samo szkolenie wymaga gotowości do intensywnej i systematycznej pracy własnej. Tylko ona przygotuje nas do egzaminu w Instytucie Transportu Drogowego.

Dodatkowe kompetencje – znajomość tachografów cyfrowych

Szkolenie z zakresu systemów tachografów cyfrowych może przydać się każdemu, kto ma związek z prowadzeniem samochodów ciężarowych powyżej trzech i pół tony, czyli tak zwanych tirów. Obowiązujące od pierwszego stycznia dwutysięcznego roku przepisy narzuciły obowiązek montowania tachografów w każdym tego rodzaju pojeździe. Obecnie są one w przeważającej części cyfrowe, a ich znajomość niezbędna jest do wykonywania pracy kierowcy zawodowego. Wiedza na temat obsługi tachografów szczególnie istotna jest dla pracowników zatrudniających i kontrolujących kierowców ciężarówek. Zaświadczenie uzyskane po szkoleniu nie jest obowiązkowe do wykonywania obowiązków związanych z tachografami, ale uzyskanie go niesie za sobą ogromne korzyści. Kary za naruszenie czasu pracy czy nieprawidłową obsługę tachografów są bowiem wyjątkowo surowe. Zwiększenie swojej wiedzy w tym zakresie pozwoli na ich uniknięcie.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas