Artykuł sponsorowany Kierunek Hotelarstwo i gastronomia – perspektywy zawodowe

Kierunek Hotelarstwo i gastronomia – perspektywy zawodowe

Branża turystyczna przeżywa obecnie rozkwit, ponieważ wielu ludzi lubi i chce podróżować, a co najważniejsze – może sobie pozwolić na więcej pod względem finansowym. Nauczyliśmy się korzystać z obiektów noclegowych i restauracji tak, aby nie rujnowały naszego portfela, stawały się nie tyle kosztem, co częścią inwestycji w siebie i swój czas wolny.

Wyższe wymagania

Liczne programy telewizyjne, powstające jak grzyby po deszczu blogi opiniotwórcze, a nawet książki opisujące biznes „od kuchni” – to wszystko sprawia, że Polacy czują się specjalistami w dziedzinie hotelarstwa i gastronomii. To z kolei pociąga za sobą znacznie wyższe wymagania dotyczące usług świadczonych przez te branże. Idąc do restauracji już nie tylko chcemy zjeść – zależy nam na wystroju, atmosferze, obsłudze i wysokiej jakości produktów używanych w kuchni. W hotelu zajrzymy w każdy kąt, aby sprawdzić czystość, ocenimy obsługę po tym, jak rozwiąże problem z pokojem, zachwycimy się lub skrytykujemy wystrój nie pozostawiając na odwiedzanym obiekcie suchej nitki w Internecie. I to wszystko właśnie rodzi potrzebę zatrudniania specjalistów w zakresie hotelarstwa i gastronomii.

Nowe trendy

Ze względu na opisane trendy, kierunek hotelarstwo i gastronomia przeżywa obecnie renesans. Od jakiegoś czasu zapomniany, wraca do łask, ponieważ otwiera przed nami wiele możliwości. Po jego ukończeniu możemy pracować w hotelu lub restauracji, starać się o stanowisko managera, który dba zarówno o finanse, wystrój, jak i poziom obsługi w danym miejscu. Dzięki poznaniu branży od środka, możemy z łatwością odpowiadać na potrzeby rynku, promować hotel i restaurację, dbać o duży i stały przypływ gości. A jeśli znamy język obcy, mamy szansę na pracę również za granicą. Bo hotele są wszędzie, podobnie jak lokale gastronomiczne. I wszędzie jest potrzeba, aby funkcjonowały one na najwyższym poziomie.

Wybór uczelni

Warto zdecydować się na naukę w szkole, która specjalizuje się w branży, np. Wyższa Szkoła Hotelarstwa i Gastronomii w Poznaniu. Chodzi o to, abyśmy mieli kontakt z ludźmi faktycznie znającymi zagadnienie, potrafiącymi przekazać nam esencję i to, co aktualne. Nie potrzeba na rynku specjalistów z przestarzałą wiedzą – są to branże tak dynamiczne, że wciąż musimy poszerzać swoją wiedzę. Ale jeśli będziemy to robić i zaangażujemy się w swoją pracę, możemy liczyć, że pracy nigdy dla nas nie zabraknie. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas