Artykuł sponsorowany Jak wyglądają zajęcia lekcyjna w prywatnym liceum ogólnokształcącym?

Jak wyglądają zajęcia lekcyjna w prywatnym liceum ogólnokształcącym?

Czy liceum prywatne gwarantuje lepszy poziom edukacji? Czy jest on bardziej atrakcyjny dla uczniów? Czy pozwala rozwijać nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i praktyczną? I wreszcie, czy pozwala dostać się na prestiżowe uczelnie wyższe w Polsce i za granicą? Na te pytania z łatwością odpowiesz, zapoznając się z niniejszym artykułem, w którym dowiesz się, jak wyglądają zajęcia lekcyjne w prywatnym liceum ogólnokształcącym!

Lekcje według standardów MEN

Mitem dotyczącym lekcji w szkołach prywatnych, jest to, że znacznie odbiegają one od standardów narzucanym publicznym edukacyjnym ośrodkom. W dobrych liceach przestrzega się wszystkich toków dydaktycznych, które wyznacza Ministerstwo, z tą różnicą, iż są one realizowane w bardziej innowacyjny, a także praktyczny sposób. Uczniowie opierają się również o lepiej przygotowane materiały dydaktyczne i pomoce w formie interaktywnej. Standardy MEN są zatem w 100% zachowane, ale jakość kształcenia ulega znacznej zmianie – jest ona wyraźnie wyższa od tej prezentowanej przez placówki publiczne.

Stawiając na praktykę

W liceach prywatnych zajęcia realizowane są zarówno w modelu teoretycznym, jak i uzupełniającym praktycznym, na wzór nowoczesnych metodologii, które prezentują najlepsze uczelnie wyższe w Europie. Pozwala to nie tylko lepiej przyswajać wiedzę, ale przede wszystkim wpływać na wyobraźnię, czy rozwój intelektualny i poznawczy ucznia. Lekcje w formie praktycznej, często są prowadzone przez przedstawicieli świata naukowego, biznesowego, czy artystycznego, którzy gwarantują różnego rodzaju pokazy. Kadra nauczycielska również przygotowuje interaktywne lekcje polskiego, historii, biologii, czy geografii. Przykładem mogą być organizowane wyjazdy do stolic Europy, warsztaty nocne biologów, sesje jogi, lekcje starożytności w muzeach i na specjalnych wystawach, czy zajęcia z literatury prowadzone szklakiem bohaterów powieści – np. „Lalki” Prusa! Takie formy edukacji w prywatnych licach ogólnokształcących, są stale zapisane w plan lekcyjny, co jest dla uczniów bardzo atrakcyjną formą grupowej nauki, stymulującej do podejmowania szerokich dyskusji, również w kołach zainteresowań.

„Sesje i projekty” w warszawskim liceum prywatnym

Ważną częścią trzyletniej edukacji w liceum ogólnokształcącym, jest przygotowanie do matury. Nowoczesne podejście nie polega jednak na tym, aby bezmyślnie, strategicznie i sprytnie rozwiązywać arkusze, ale, aby nabyta wiedza, była zalążkiem rozwoju w konkretnej dziedzinie, poszerzanej np. na uniwersytetach medycznych, politechnikach, czy nawet w szkołach filmowych i w akademiach sztuk pięknych. Tu ciekawy model przygotowania gwarantuje 25 Społeczne Liceum Ogólnokształcące, które przygotowuje program „Sesje i Projekty”. Jest to panel sprawdzający wiedzę i umiejętności w formule egzaminu maturalnego, obejmując przedmioty podstawowe, a także rozszerzone. Całość jest zaś tak przygotowana, aby uczniowie mogli uczestniczyć w tego typu próbnej maturze, już od I semestru od rozpoczęcia nauki. Pozwala to oswoić się z formą „Nowej Matury”, a także nauczyć się tworzenia świetnych prezentacji, wygłaszanych przed komisją. Efekty? Wysoki poziom zdawalności egzaminu dojrzałości, a także wypuszczanie na rynek kształcenia wyższego, absolwentów będących świetnymi mówcami, liderami grup, czy też inicjatorami autorskich projektów! 

Opracowanie:

XXV Społeczne Liceum Ogólnokształcące

Warszawa , al. Solidarności 101d

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas