Materiał Partnera Zabezpieczenie medyczne imprez masowych w świetle prawa

Zabezpieczenie medyczne imprez masowych w świetle prawa

Poprowadzenie imprezy masowej w mieście, czy wsi jest doskonałą okazją do reklamy gminy, powiatu i regionu. Okazją, która zobowiązuje do zachowania wszelkich standardów bezpieczeństwa. W tym bezpieczeństwa medycznego imprezy masowej. Zarówno w świetle prawa, jak i zdrowego rozsądku nie można pozostawić ludzi, którzy biorą udział w masowym zgromadzeniu, bez opieki medycznej.

To poprzez prawidłowe zabezpieczenie imprezy i jakościową opiekę medyczną jesteśmy w stanie reagować błyskawicznie na zdarzenia i pomagać poszkodowanym. Dlatego opieka medyczna imprezy masowej jest wyzwaniem, które podejmują się tylko wykwalifikowane firmy ratownicze. Bez ich jakościowego wsparcia trudno byłoby o organizację tak wielkich zabaw.

Co mówią rozporządzenia?

Wedle rozporządzenia Ministra Zdrowia z 2012 roku na terenie imprezy masowej powinny znajdować się doskonale oznaczone i widoczne punkty pomocy medycznej, a w pełnym pogotowiu powinny znaleźć się zespoły ratownicze i wyjazdowe. Oznacza to, że każdy, kto bierze udział w imprezie, powinien w łatwy i błyskawiczny sposób móc znaleźć drogę do punktu pomocy medycznej. Uzyskać pomoc, nawet w przypadku, gdy nie może samodzielnie tam się udać.

Rozporządzenie Ministra ingeruje także w skład wyposażenia ratunkowego, jakie jest niezbędne w czasie trwania imprezy. Także w czynnik ludzki i w skład ekip ratunkowych, które świadczą usługę ratownictwa medycznego. Tak jasne określenie tych zobowiązań pozwala w taki sam sposób zabezpieczać imprezy w stolicy i w mniejszych miastach. Pomaga spełnić wymagania, niezależnie od miejsca wykonywania imprezy masowej. Dbać o bezpieczeństwo imprezowiczów na najwyższym możliwym standardzie.

Komu powierzyć wykonanie zabezpieczenia imprezy masowej?

W poszukiwaniu wykonawców zabezpieczenia medycznego imprezy masowej znajdujemy między innymi specjalistyczną ekipę Jura Rescue Team s.c. z Zawiercia, która jest w stanie pomóc zabezpieczyć każdą imprezę. Ekipę, w której skład wchodzą codzienni pracownicy punktów ratunkowych, szpitalnych i medycznych. Taką, która każdego dnia niesie pomoc poszkodowanym, niezależnie od rodzaju uszczerbku na zdrowiu i miejsca zdarzenia.

Pamiętając o obowiązku wypełnienia ekip sprzętem i doświadczoną kadrą, dobrze jest więc stawiać na zorganizowane grupy ratownicze. Takie, które z pewnością pozwolą jakościowo zabezpieczyć teren imprezy. Te, które pomogą w czasie trwania meczów, imprez plenerowych, koncertów. Takich zdarzeń, które poprzez budzenie wielu emocji mogą generować niepożądane zdarzenia. W czasie trwania których, dochodzi do uszczerbków na zdrowiu, omdleń, nasilenia się problemów zdrowotnych.

Zabezpieczenie medyczne imprezy masowej jest obowiązkiem, który należy wypełnić. Którego nie opłaca się w żadnym wypadku unikać. Które musi być dopięte na ostatni guzik, które pozwala na zadbanie o bezpieczeństwo wszystkich osób biorących udział w imprezie.

Opracowanie:

Jura Rescue Team s.c.

Zawiercie , Władysława Jagiełły 10

Podziel się