Materiał Partnera Wirtualne szkolenia – czy mają sens?

Wirtualne szkolenia – czy mają sens?

Z zajęć edukacyjnych online mogą skorzystać zarówno wykwalifikowani pracownicy, jak też świeżo upieczeni absolwenci szkół średnich lub studiów oraz dzieci i młodzież.  Forma online oferuje elastyczność, niższe koszty i różnorodne możliwości szkoleniowe. Kursy zdalne to obecnie jedyne rozsądne rozwiązanie dla osób, które chcą poszerzać swoją wiedzę i kompetencje zawodowe. Przed rozpoczęciem szkoleń warto przyjrzeć się mocnym stronom wirtualnej edukacji i odpowiednio przygotować do procesu edukacyjnego.

Kursy online – rozwiązanie dla każdego?

Większość słuchaczy, którzy skłaniają się ku kursom online, robi to ze względu na wygodę, brak konieczności przemieszczania się, a co za tym idzie oszczędność czasu poświęconego na dotarcie do lokalizacji, swobodę uczestnictwa z każdego miejsca, bardzo często niższy koszt kursu.  Wszystko to sprawia, że forma online ​​stanowią atrakcyjną alternatywę dla szkoleń stacjonarnych.

Zwracaj uwagę na detale

Przed rozpoczęciem szkolenia warto zapoznać się ze szczegółowym programem i dokonać weryfikacji pod względem obszaru zainteresowań i przydatności dla własnych potrzeb. Warto sprawdzić czy firma szkoleniowa, gwarantuje uczestnikom autorskie materiały szkoleniowe oraz wydaje zaświadczenie uczestnictwa, które może zostać dołączone do życiorysu.

Koszty kursu – co składa się na cenę kursu online?

Nawet jeśli kurs jest oferowany przez prestiżową organizację, nie oznacza to, że jest wart swojej ceny. Na całkowity koszt kursu składa się zarówno cena, jak i czas, który należy na niego poświęcić. Posiadanie stopnia naukowego lub świadectwa zawodowego to gwarancja wyższych zarobków w przyszłości. Jeśli nie uzyskasz formalnego stopnia naukowego lub certyfikatu, ostateczna wartość kursu może być niższa.

Zanim rozpoczniesz kurs – o tym pamiętaj!

Jeśli masz dostęp do programu nauczania, warto przejrzeć sylabus jeszcze przed podjęciem decyzji o rejestracji. W zależności od kursu możesz zweryfikować konkretne umiejętności, które można nabyć po jego ukończeniu. Zajęcia online nie zawsze są warte poniesienia kosztów lub czasu, ale mogą być również niezwykle cennymi okazjami do rozwoju zawodowego.

Opracowanie:

Esal Business Promotion Office Sp. z o.o.

Wrocław , Boczna 12

Podziel się