Artykuł sponsorowany Taniec ludowy a znajomość własnej kultury

Taniec ludowy a znajomość własnej kultury

Tańce regionalne, choć nieco zapomniane, niosą ze sobą bardzo dużą wartość, jeśli chodzi o lokalną kulturę. Jest to bardzo ważny element kultury danego regionu i jest wart praktykowania. Warto mieć na uwadze, jak bardzo ważny jest w rozwoju patriotyzmu lokalnego (i nie tylko) u dzieci. Poznaj zalety nauki tańca ludowego i dowiedz się, dlaczego warto posłać na nią swoje dziecko.

Jakie są podstawowe zalety nauki tańca ludowego dla dzieci

Co takiego daje w ogóle nauka tańca – warto na początek zadać sobie to pytanie. Warto z takim pytaniem udać się do profesjonalistów – jak np. pani Bożena Wojciuk ze szkoły tańca Benio 2 z Siedlec, gdzie także uczony jest taniec regionalny. Pierwsze, o czym można usłyszeć, to wszelkie usprawnienia ciała. Wśród nich można wymienić:

  • znaczną poprawę kondycji,
  • rozwój wszystkich partii mięśni organizmu,
  • polepszenie równowagi,
  • wytwarzanie się endorfin podczas ruchu.

Taniec jest dla dzieci przede wszystkim zabawą, a wraz z nią można przemycić wiele pozytywnych wartości. A jednak maluchy czasem całkiem trudno jest zachęcić do ćwiczeń, które są im przydatne i za które z pewnością w przyszłości podziękują swoim rodzicom. Dzięki temu można uniknąć ryzyko nadwagi czy problemów z postawą, które w dzisiejszych czasach są bardzo powszechne.

Dziecko uczęszczające na kurs tańca uczy się także samodyscypliny, wyczucia rytmu czy może rozwijać muzykalność.

Kurs tańca ludowego a patriotyzm lokalny

Wiele regionów Polski jest w stanie poszczycić się unikalną kulturą, którą można dostrzec w gwarach, dawnych ubiorach, wzornictwie czy tańcu. Choć dla wielu ludzi kultywowanie dawnych tradycji nie jest tak bardzo ważne, poczucie przynależności dla dzieci jest niesamowicie ważne. Właśnie dlatego tak ważny jest u nich rozwój patriotyzmu lokalnego.

Kurs tańca ludowego może okazać się dla nich bardzo dobrą okazję na poznanie dawnych zwyczajów. Dzięki niemu mogą poczuć się częścią większej społeczności, w której się urodzili. Tym bardziej, że wspomniana wyżej szkoła tańca Benio 2 oprócz nauki tańca ludowego oferuje także zajęcia z szycia czy haftowania ludowych wzorów, które zachwycają formami i kolorami. Warsztaty mogą się odbywać na miejscu, ale organizowane są także w szkołach i przedszkolach.

Stworzenie odpowiednich warunków do poznania swojej własnej kultury dla dziecka jest głównie obowiązkiem rodziców. Jednak powinna im pomagać w tym cała lokalna społeczność. Organizowane kursy tańca ludowego zdecydowanie spełniają w tej układance bardzo ważną funkcję.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas