Materiał Partnera Kwalifikacja wstępna przyspieszona, czyli jak zostać zawodowym kierowcą?

Kwalifikacja wstępna przyspieszona, czyli jak zostać zawodowym kierowcą?

Na polskim rynku widać coraz większe zainteresowanie pracą w charakterze kierowcy zawodowego. Ma na to wpływ duże zapotrzebowanie na personel wśród przewoźników i firm transportowych, a także atrakcyjne zarobki, jakie wiążą się z wykonywaniem tego zawodu. Zdobycie odpowiedniej kategorii prawa jazdy nie jest jednak wystarczające do podjęcia zatrudnienia. Przyszły kierowca zawodowy musi przejść jeszcze określone szkolenia. Jednym z nich jest kwalifikacja wstępna przyspieszona. Na czym polega?

Kogo dotyczy kwalifikacja wstępna przyspieszona?

Kwalifikacja wstępna przyspieszona przeznaczona jest dla kierowców, którzy uzyskali prawo jazdy w kategorii C, C1, D, D1, C+E i D+E  po 10 września 2009 roku i chcą uzyskać świadectwo kwalifikacji zawodowej . Warunkiem przystąpienia do szkolenia tego rodzaju jest posiadanie ukończonych 21 lat w przypadku kategorii C i C+E oraz 23 lat dla kategorii D i D+E.

W celu kończenia kwalifikacji wstępnej przyspieszonej z pozytywnym wynikiem i zdobycia nowych uprawnień zawodowych należy ukończyć szkolenie, które składa się ze 140 godzin zajęć, przejść badania psychologiczne i lekarskie oraz zdać egzamin państwowy. Składa się on z 30 pytań, do których przewidziane są trzy odpowiedzi, lecz tylko jedna z nich jest prawidłowa. Spełnienie wszystkich powyższych warunków wieńczy uzyskanie Świadectwa Kwalifikacji Zawodowej.

Jak wygląda takie szkolenie?

Jak wspomniano – kwalifikacja wstępna przyspieszona trwa 140 godzin, z czego 130 godzin to zajęcia teoretyczne prowadzone w formie wykładów. Przez 8 godzin kursanci ćwiczą jazdę w ruchu drogowym ciągnikiem siodłowym z naczepą w przypadku przewozu rzeczy. 2 godziny zajęć praktycznych odbywają się też na macie poślizgowej bądź kursant spędza 1 godzinę na symulatorze.

Jak informuje przedstawiciel z firmy ABC Szkolenia – dla osób, które nie mogą pojawić się osobiście na zajęciach teoretycznych istnieje możliwość przeprowadzenia ich w formie e-learningowej. To bardzo wygodne rozwiązanie, które pozwala kursantom pogodzić realizację szkolenia z innymi obowiązkami. Trzeba jednak zaznaczyć, że zajęcia odbywają się w ośrodku szkoleniowym, lecz dużą zaletą jest fakt, że przyszły kierowca zawodowy sam decyduje o czasie, w którym odbędzie się szkolenie.

Ile kosztuje kwalifikacja wstępna przyspieszona?

Kurs kwalifikacji wstępnej przyspieszonej dla kierowcy zawodowego kosztuje 2800 złotych. W cenę kursu wliczone są wszystkie aktywności z nim związane oraz niezbędne do nauki materiały szkoleniowe. Dobre ośrodki szkoleniowe w cenie szkolenia zapewniają też drobny poczęstunek i napoje dla kursantów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas