Artykuł sponsorowany Kurs na obsługę wózka widłowego

Kurs na obsługę wózka widłowego

Operatorzy wózków widłowych to nie zwykli magazynierzy czy pracownicy produkcji. Są to specjaliści posiadający odpowiednie uprawnienia zawodowe, wyróżniając się często wiedzą logistyczną. To oni często również pomagają w zakładach optymalizować wykorzystywane przestrzenie, dlatego ich umiejętności są bardzo cenione. Nic dziwnego, że dzisiaj zainteresowanie kursami na wózki widłowe jest bardzo duże.

Najważniejsze informacje o kursie na wózki widłowe

Kurs na wózek widłowy powinni przechodzić wszyscy pracownicy, których zadania w pracy mają dotyczyć obsługi maszyn transportu bliskiego. Cel kursu jest zaś jeden – takie przygotowanie kandydatów na operatorów, aby w pełni bezpiecznie oraz profesjonalnie obsługiwali oni wózki widłowe. Mowa zatem o uprawnieniach na wszystkie typy oraz rodzaje wózków, które wykorzystywane są w krajach UE, według przepisów PN-EN oraz UDT.

Jak zatem można wywnioskować uprawnienie do obsługi wózka widłowego, to nie tylko podwyższanie kompetencji pracownika, czy nauka nowoczesnych sposobów wykorzystania wózków w codziennej pracy. To również obligatoryjne wymaganie prawne o czym mówi m.in. rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 grudnia 2017 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym (Dz. U. poz. 47).

Kto dopuszczony jest do obsługi wózka widłowego?

Osoba chcąca uzyskać uprawnienia na obsługę wózka widłowego musi mieć ukończone 18 lat. Dodatkowo konieczny jest brak przeciwskazań medycznych, czyli posiadanie ważnych badań lekarskich. W trakcie kursu pozyska on odpowiednią wiedzę teoretyczną oraz praktyczną w zakresie obsługi wózków. Zagadnienie poruszane podczas szkolenia dotyczą również zasad BHP, przepisów prawnych regulujących wymagania odnośnie urządzeń transportu bliskiego. Następnym krokiem jest egzamin teoretyczny i praktyczny przez komisją Urzędu Dozoru Technicznego.

Gdzie zgłosić się na kurs na wózek widłowy?

Kursy na wózki widłowe prowadzą specjalistyczne ośrodki szkoleniowe. Zapewniają one przygotowanie teoretyczne i praktyczne oraz materiały, w tym testy egzaminacyjne. Przy wyborze firmy szkoleniowej, warto zwróć zatem uwagę na poziom zdawalności absolwentów. Wiele szkód prowadzi również inne szkolenia kończące się egzaminem przez UDT jak kursy na żurawie, podesty ruchome, dźwigi towarowo-osobowe, suwnice, wciągarki, urządzenia UNO oraz HDS. Taką ofertą szkoleniową może pochwalić się m.in. OŚRODEK SZKOLENIA ZAWODOWEGO z Gdyni. W takich miejscach kształceni się specjalistów, dążących do znacznego podwyższenia swojej atrakcyjności na rynku pracy. Z uprawnieniami na obsługę wózków jezdniowych z pewnością łatwo można zdobyć dobre zatrudnienie. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas