Artykuł sponsorowany Korepetycje z matematyki. Dlaczego warto poświęcić na nie czas i pieniądze?

Korepetycje z matematyki. Dlaczego warto poświęcić na nie czas i pieniądze?

Matematyka to jeden z tych przedmiotów, które nastręczają uczniom najwięcej problemów. Mnogość zagadnień oraz kłopoty z ich zrozumieniem mogą skutecznie przeszkodzić w czerpaniu przyjemności z nauki. Wielu rodziców decyduje się na opłacenie dodatkowych korepetycji, które mają za zadanie ułatwić przyswajanie niezrozumiałego dla dziecka materiału. Dlaczego warto poświęcić na nie czas oraz pieniądze?

Nauczanie dopasowane do potrzeb każdego ucznia

Matematyka od zawsze stanowiła jeden z najtrudniejszych przedmiotów w szkole. Zdarza się, że mimo mozolnej, samodzielnej pracy nad zadaniami, uczeń nie jest w stanie przygotować się do kolejnych zajęć czy klasówek. Wynika to z niezrozumienia materiału oraz braków w wiedzy, które nastąpiły we wcześniejszych etapach edukacji. Negatywne oceny, otrzymywane raz za razem, potrafią skutecznie zniechęcić dziecko do dalszej nauki i wywołują w nim frustrację. Do tego wszystkiego dochodzi stres związany z aktywnym braniem udziału w lekcjach, który bardzo często objawia się nawet somatycznie.  Niesatysfakcjonujące wyniki nie są jednak winą tylko i wyłącznie ucznia. Bardzo często świadczą również o nieodpowiednim podejściu nauczyciela. Polskie szkoły to w większości bardzo liczne klasy. Nawet przy największych chęciach, matematyk nie jest w stanie wytłumaczyć aktualnego materiału każdemu dziecku z osobna. Nie zawsze też potrafi przekazać swoją wiedzę w sposób klarowny i zrozumiały. Często bywa tak, że na każdą, pojedyncza lekcję przypada konkretny temat, który musi być zrealizowany we właściwym czasie. Tłumaczenie zaległego materiału jest w tym wypadku niemożliwe, ponieważ skutkuje to brakiem realizacji bieżących treści. A na to żaden nauczyciel nie może sobie pozwolić. Indywidualne nauczanie z korepetytorem jest szansą na nadrobienie wszystkich braków, w tempie dostosowanym do potrzeb każdego ucznia. W przeciwieństwie do szkolnego nauczyciela- korepetytor- będzie pracował z dzieckiem do momentu, aż opanuje ono wszystkie wymagane zagadnienia w zadowalającym stopniu. Dzięki cierpliwości i konsekwencji osoby uczącej, pierwsze efekty powinny być widoczne po niedługim czasie. Stopniowe poprawianie ocen, zredukowanie stresu związanego z zajęciami i lepsze rozumienie przedmiotu jest warte dodatkowo wydanych pieniędzy.Korepetytor z polecenia

Po wpisaniu w wyszukiwarkę odpowiedniej frazy, ilość wyników może być dla nas zaskakująca. Osób, które oferują korepetycje z matematyki jest naprawdę wiele. Jak spośród nich wybrać tę najlepszą? Odpowiedź jest prosta- należy kierować się rekomendacjami. To właśnie opinie innych uczniów i ich rodziców są najbardziej wartościowe. W końcu oceniają oni danego korepetytora na podstawie uzyskanych w trakcie indywidualnego nauczania rezultatów. Pani Jolanta Siwiec, właścicielka firmy MATKor, uczy matematyki już od 14 lat. Jako wszechstronnie wykształcony nauczyciel, bardzo dobrze zdaje sobie sprawę z niedoskonałości polskiego systemu edukacji. Dzięki swojemu doświadczeniu i zaangażowaniu, każdego dnia pomaga wielu uczniom polubić matematykę, poprawić negatywne oceny i solidnie przygotowuje ich do ważnych egzaminów z tego przedmiotu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas