Artykuł sponsorowany Język niemiecki – kursy specjalistyczne kierunkiem ku korzystnemu rozwojowi

Język niemiecki – kursy specjalistyczne kierunkiem ku korzystnemu rozwojowi

Jednymi z najlepiej ocenianych przez studentów, a także ekspertów edukacji kształcenia wyższego, kierunkami studiów, są te związane z językami. Dzisiaj najlepsze uczelnie państwowe i prywatne, przygotowują między innymi na wejście na rynek pracy, osoby niemieckojęzyczne. To właśnie zapotrzebowanie na znajomość niemieckiego, w Polsce wciąż wzrasta, co przekłada się na m.in. wysokie zarobki specjalistów posługujących się tymże językiem.

Kierunki studiów związanych z językiem niemieckim

Katedry filologiczne najlepszych uczelni państwowych w Polsce – między innymi Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Adama Mickiewicza, Uniwersytet Gdański – oferują swoim studentom studia pierwszego i drugiego stopnia, również w trybie wieczorowym oraz niestacjonarnym, w zakresie rozwijania kompetencji językowych związanych z niemieckim. Formami kształcenia mogą być filologia niemiecka, lingwistyka stosowana angielski z niemiecki, lingwistyka stosowana niemiecki z francuskim/hiszpańskim/rosyjskim/arabskim, niemcoznawstwo, a także germanistyka. Kierunki te różnią się od siebie programami – niektóre nastawione są na rozwój kompetencji dwujęzycznych, samego języka niemieckiego, lub też z dużym naciskiem na poznawanie kultury germańskiej i takich państw, jak Niemcy, Szwajcaria i Austria. Warto przy tym zauważyć, że coraz więcej w Polsce działa również dedykowanych językowi niemieckiemu prywatnych szkół wyższych. To przekłada się m.in. na zwiększoną ilość rozpoczętych przewodów doktorskich, dotyczących kultury niemieckiej.

Nie bez znaczenia mają również nowoczesne programy edukacyjne wielu ośrodków akademickich, które również stawiają nacisk na naukę niemieckiego, w ramach edukacji na kierunkach technicznych. Dostrzeżono bowiem olbrzymi potencjał polskich inżynierów, logistyków, czy konstruktorów, którzy w przyszłości, będą mogli skutecznie podbijać rynek pracowniczy, naszych zachodnich sąsiadów.

Rozwój kompetencji języka niemieckiego specjalistycznego

Warto wiedzieć, że dzisiaj osoby władające niemieckim w stopniu komunikacyjnym, wyróżniają się na rynku pracy w Polsce. Największe korzyści, związane między innymi ze znacznie podwyższonymi zarobkami, wykazują jednak pracownicy, posługujący się również językiem niemieckim specjalistycznym: farmaceutycznym, medycznym, sprzedażowym, prawnym, artystycznym, technicznym itd. Tysiące absolwentów filologii niemieckiej, germanistyki, niemcoznawstwa, czy lingwistyk, udaje się po zakończonych studiach, na kursy doszkalające. Podobnie jest z pracownikami, którzy aspirują do zajmowania wysokich stanowisk w firmach o szerokich kontaktach międzynarodowych. Wybierają oni kursy niemieckiego języka specjalistycznego, między innymi w krakowskim, czy warszawskim ośrodku GOETHE INSTITUT, który jako propagator kultury niemieckiej w Polsce, pozwala nie tylko zdobyć odpowiednią wiedzę, czy uzyskać certyfikaty językowe, ale który, gwarantuje także możliwość rozbudowy swojej sieci cennych znajomości. Każda osoba niemieckojęzyczna, powinna uczestniczyć między innymi w targach pracy, gdzie wiele międzynarodowych koncernów m.in. z branż IT, czy BPO, poszukuje językowych ekspertów.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas