Materiał Partnera Jakie są korzyści uczestnictwa dziecka w przedszkolnych zajęciach angielskiego?

Jakie są korzyści uczestnictwa dziecka w przedszkolnych zajęciach angielskiego?

W wieku przedszkolnym dzieci bardzo szybko chłoną wiedzę, dlatego jest to doskonały moment, by zapisać swoją pociechę na zajęcia angielskiego. W wielu przedszkolach są one prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę, która doskonale wie, w jaki sposób zachęcić dzieci do nauki poprzez zabawę. To często pierwszy kontakt dzieci z językiem angielskim, dlatego powinien być ciekawy. Sprawdź, dlaczego warto zapisać dziecko na takie zajęcia dodatkowe.

Jak wyglądają zajęcia angielskiego w przedszkolu?

Angielski w przedszkolu to nic innego jak zabawa, czyli nauczanie języka w atrakcyjnej dla dziecka formie. Odbywa się przede wszystkim przy pomocy rysunków, komiksów, piosenek lub zabawek i bajek. Maluchy mogą się skupić zwykle przez kilka-kilkanaście minut, dlatego zajęcia z reguły nie trwają długo. Przykładowo w Prywatnym Przedszkolu Rodzinnym Konradek nauka angielskiego trwa dla 3-latków 20 minut, a dla 4, 5, i 6-latków pół godziny. 

Zajęcia są organizowane tak, aby na początku maksymalnie wykorzystać skupienie dzieci, a następnie zająć je typową zabawą. Dzięki niej mogą bez problemu utrwalać sobie przyswojoną wiedzę. Każda lekcja powinna być różnorodna, zaskakująca oraz emocjonująca dla dziecka. Najczęściej wykorzystuje się zabawę w rękodzieło, śpiewanie i granie na instrumentach oraz zabawy ruchowe.

Dlaczego warto uczyć maluchy języków obcych?

Zajęcia dodatkowe z języka angielskiego to świetny sposób na zadbanie o odpowiedni rozwój swojej pociechy. Dzięki temu dziecko będzie mogło przede wszystkim ćwiczyć swoją pamięć. Warto wspomnieć jeszcze o kwestiach samej nauki – maluchy bardzo szybko przyswajają naturalną angielską wymowę oraz intonację, ze względu na elastyczność aparatu mowy. Dzięki temu z łatwością rozumieją ze słuchu wszystkie angielskie polecenia

Nauka jednocześnie języka obcego oraz ojczystego jest korzystna także z uwagi na podniesienie dziecięcej świadomości językowej oraz pozytywny rozwój obu półkul mózgowych. Zajęcia uczą angielskiego w naturalny sposób, ważny dla dzieci.

Opracowanie:

Konradek Prywatne przedszkole rodzinne

Warszawa , Cieślewskich 27n

Podziel się