Materiał Partnera Jak zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem?

Jak zdać egzamin na prawo jazdy za pierwszym razem?

Czy wiesz, że w Polsce trudniej jest zdać egzamin na prawo jazdy niż w pozostałych krajach Unii Europejskiej? Nie ułatwiają tego zaostrzające się przepisy w szkoleniu i egzaminowaniu kandydatów na przyszłych kierowców. W teorii ich celem jest poprawa bezpieczeństwa jazdy, jednak w praktyce jest coraz więcej osób, które oblewają egzamin. Jak więc się do niego przygotować, aby zaoszczędzić sobie stresu i znacząco większyć szansę na zdobycie prawka?

Dobra szkoła nauki jazdy, czyli jaka?

Nie ulega wątpliwości, że przy dobrym nauczycielu nauka idzie szybciej i sprawniej, a czasem nawet staje się przyjemnością. Ta sama zasada dotyczy nauki jazdy - zarówno części teoretycznej, jak i praktycznej. Tak więc wybór dobrej szkoły nauki jazdy, np. OSK Terlecka, jest podstawą, aby szybko opanować niezbędne umiejętności i przepisy.

Po czym poznać dobrą szkołę? Opinie znajomych lub internetowe są zwykle czynnikiem decydującym. Warto też zwrócić uwagę na doświadczenie - jeśli firma istnieje na rynku od wielu lat, to bardzo prawdopodobne, że zapewnia profesjonalne usługi.

Jazdy doszkalające

Jeśli nie czujesz się pewnie za kółkiem, umów się na jazdy doszkalające, np. w szkole nauki jazdy OSK Terlecka. Pamiętaj, że to żaden wstyd, lecz wyraz twojej odpowiedzialności i chęci jak najlepszego przygotowania się do egzaminu. Dodatkową zaletą jazd doszkalających jest oswojenie z ruchem ulicznym, który niektórym osobm przychodzi z łatwością, a inni potrzebują do tego nieco więcej czasu.

Świadomość swoich wad i zalet

Bądź ze sobą szczery - jakie są twoje wady i zalety związane z prowadzeniem auta i znajomością przepisów? Wiedząc, jakie masz niedociągnięcia, możesz doszlifować swoje umiejętności i z większą pewnością siebie przyjść na egzamin. Czy jest to jazda? Jeśli tak, zapisz się na kursy doszkalające. Czy są to przepisy? Jeśli tak, zrób sobie testy, na przykład w wersji online. Czy jest to stres? Spróbuj go okiełznać swoimi sprawdzonymi sposobami. Jeśli dopada cię paralizujący stres już na samą myśl o egzaminie, warto zasięgnąć porady u psychologa i wspólnie opanować tę blokadę.

Egzamin tuż tuż...

Tuż przed samym egzaminem jest kilka rzeczy, które w mniejszym lub większym stopniu mogą okazać się pomocne:

  • Ubierz się wygodnie. Podczas egzaminu nie pomogą obcisłe ubrania, szpilki lub buty na koturnie krępujące swobodę ruchów za kierownicą.
  • Pamiętaj o dobrym nastawieniu. Idziesz na egzamin po to, żeby go zdać, a nie oblać. Nie myśl o tym, że niektórzy mają dziesiątki podejść zanim zdobędą prawko - staraj się skierować myśli na swoje silne strony.

Zjedz pełnowartościowy posiłek. Nie pij dużych ilości kawy lub napojów energetyzujących. Banany, kilka kostek gorzekiej czekolady lub produkty pełne witamin i węglowodanów złożonych pomogą ci się skoncentrować.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas