Materiał Partnera Jak zapewnić nastolatkowi niezapomniane wakacje?

Jak zapewnić nastolatkowi niezapomniane wakacje?

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim perspektywa ogromu wolnego czasu, jakim dysponować będzie nastolatek. Szczególnie w tym roku może mieć on problem z rozładowaniem nadmiaru energii, jaką skumulował w trakcie tygodni spędzonych w domu. Warto zatem odpowiednio wcześnie zaplanować wakacyjne atrakcje, które zapewnią naszemu dziecku nie tylko świetną przygodę, ale też nauczą je pożytecznych rzeczy.

Letnie kolonie w militarnym klimacie

Oferty wakacyjnych atrakcji dla młodzieży są tak liczne, że wybór najlepszej dla naszego dziecka opcji jest bardzo trudny. Rozmaite wycieczki czy wyjazdy, warsztaty, koncerty – istnieje mnóstwo sposobów, by wypełnić długie letnie dni. Niezmiennie ogromną popularnością cieszą się jednak kolonie, które pozwalają nastolatkom aktywnie spędzać czas w sposób właściwy dla ich wieku. Rośnie przy tym zainteresowanie letnimi obozami wojskowymi, jakie każdego roku organizuje Centrum Szkoleniowe SCAT. Podczas takich kolonii nad uczestnikami czuwają prawdziwi wojskowi komandosi, a młodzi ludzie mają okazję przeżyć niesamowitą przygodę w bezpiecznych warunkach.

Taki wyjazd to między innymi szansa, by zmierzyć się z własnymi słabościami, ale też otworzyć się na nowe i nieznane dotychczas doświadczenia. Nastolatkowie nie mają na co dzień kontaktu z bronią czy wspinaczką, a pamiętajmy, że często młodzież nie ma wielu możliwości w zakresie aktywności fizycznej w domu. Wojskowe kolonie będą dla nastoletnich chłopców i dziewcząt doskonałą szansą, by spędzić czas pożytecznie, ale nie tylko. Podczas podobnych wyjazdów nawiązują się przyjaźnie na całe życie. Wojskowa atmosfera i aktywności mogą natomiast zainteresować młodych ludzi i sprawić, że odkryją swoje powołanie właśnie w służbach mundurowych.

Rozrywka i nauka w jednym

Obóz wojskowy stanowi idealne połączenie rozrywki oraz nauki. Młodzież spędza czas w ciekawy, przyjemny sposób, zdobywając jednocześnie umiejętności oraz wiedzę, która może zaowocować w przyszłości. Program kolonii obejmuje między innymi:

  • naukę strzelania i bezpiecznej obsługi broni palnej,
  • linowe techniki wysokościowe,
  • marsze na orientację,
  • wojskowe sposoby przetrwania,
  • zajęcia z samoobrony,
  • podstawy jazdy konnej,
  • profesjonalną naukę pływania,
  • gimnastykę korekcyjną.

W wyjeździe może uczestniczyć młodzież w wieku od 12 do 19 lat, a zakres aktywności dostosowany jest do możliwości fizycznych nastolatków w taki sposób, by skłonić ich do pokonywania słabości, ale nie stwarzać zagrożenia dla ich zdrowia. Dla wielu młodych ludzi obóz wojskowy jest atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych form rekreacji, ponieważ tu aktywność fizyczna oraz zdobyte umiejętności mają zastosowanie w życiu. W ramach kolonii młodzież uczy się również pracy w grupie, rozwija spostrzegawczość czy uczy się odpowiedzialności, co na pewno korzystnie wpłynie na inne sfery życia nastolatków.

Opracowanie:

Security Consulting And Training Scat

Elbląg , Przybyszewskiego 22

Podziel się