Materiał Partnera Czym zajmuje się linergista i jak zdobyć kwalifikacje do pracy w tym zawodzie?

Czym zajmuje się linergista i jak zdobyć kwalifikacje do pracy w tym zawodzie?

Makijaż permanentny już od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet. Coraz więcej pań decyduje się na wykonanie trwałych kresek na powiekach, na mikropigmentację brwi, a także ust. Z tego powodu wzrasta również zapotrzebowanie na linergistki, które dzięki właściwym szkoleniom, mają szansę stać się profesjonalistkami w makijażu permanentnym. Na czym polega zawód linergisty i jak uzyskać potrzebne kwalifikacje? Podpowiadamy.

Kim jest i jak wygląda praca linergistki?

Linergistka to osoba, która ukończyła kurs z makijażu permanentnego i tym samym zdobyła tytuł uprawniający ją do świadczenia usług w zakresie mikropigmentacji. Zabiegi te wykonywane są z zastosowaniem specjalnych aparatów, które poprzez mikroukłucia wprowadzają wcześniej wybrany pigment w docelowe miejsca na ciele klientek.

Aby zatem uzyskać naturalny i zadowalający efekt pracy, linergistka musi nie tylko mieć zdolności manualne, ale dodatkowo powinna wiedzieć, jak prawidłowo dopasować kolor pigmentu do urody oraz rysów twarzy klientki. W związku z tym, aby zostać profesjonalną linergistką, niezbędny okazuje się udział w szkoleniach z makijażu permanentnego, podczas których kursantki zdobywają wiedzę teoretyczną oraz praktyczną, która rzetelnie przygotuje je do zawodu.

Gdzie udać się na szkolenie z makijażu permanentnego?

Obecnie istnieje wiele miejsc, które mają w ofercie kursy z mikropigmentacji. Wybierając szkolenie, warto jednak kierować się renomą szkoły, ilością zajęć teoretycznych i praktycznych oraz doświadczeniem szkoleniowca. Dlatego też w Salonie Orchidea w Białymstoku kursy z makijażu permanentnego prowadzone są przez wykwalifikowane osoby, co bez wątpienia będzie miało znaczenie dla lepszych rezultatów nauki.

Szkolenie BASIC składa się z 8 godzin teoretycznych, w trakcie których kursantki poznają podstawowe zagadnienia dotyczące trwałego makijażu. Między innymi zapoznają się z budową skóry, elementami dermatologii oraz wskazaniami i przeciwskazaniami do zabiegu. Duże znaczenie ma również nauka doboru właściwego koloru barwników oraz poznanie technik i obsługi sprzętu do mikropigmentacji.

Jeżeli chodzi o zajęcia praktyczne, w Salonie Orchidea w Białymstoku prowadzone są one w kameralnych 2-3 osobowych grupach, dzięki czemu kursantki mogą liczyć na bardziej indywidualne podejście szkoleniowca, a tym samym dokładne przećwiczenie wszystkich technik. Z całą pewnością pozwoli to na zadowalające efekty w przyszłej pracy, a co za tym idzie, na zadowolenie klientek z przeprowadzonego zabiegu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas