Materiał Partnera Czym charakteryzuje się tzw. Business English?

Czym charakteryzuje się tzw. Business English?

Business English to w tłumaczeniu na język polski – angielski biznesowy. Gdzie znajduje zastosowanie? Najczęściej wykorzystywany jest w firmach korporacyjnych i w trakcie służbowych spotkań. Jesteś przedsiębiorcą, który prowadzi biznes o światowych zasięgach? Musisz wiedzieć, że znajomość angielskiego w wersji biznesowej ułatwia prowadzenie interesów. Dzięki niemu można przekazywać zadania i ustalać z innymi kierunek działań firmy.

Kto powinien zgłębić wiedzę z zakresu Business English?

Angielski biznesowy jest specyficzną odmianą języka. Dla osoby, która na co dzień uczy się angielskiego w wersji klasycznej, słownictwo z zakresu finansów i biznesu może być zupełnie niezrozumiałe. Z perspektywy przedstawicieli handlowych, menagerów i przedsiębiorców jest jednak niezbędne.

Nie ulega wątpliwości, że Business English wymaga płynności językowej, doskonałej znajomości trudnego słownictwa i kultury biznesu. W Polsce, ale i na całym świecie prowadzone są dziś specjalne kursy z zakresu biznesowego języka angielskiego. – Doskonale wiemy, że dobra znajomość języka angielskiego zwiększa szansę na odniesienie zawodowego sukcesu. Prowadzisz przedsiębiorstwo i chcesz płynnie porozumiewać się z zagranicznymi klientami? Pracujesz w dziale, w którym znajomość angielskiego to konieczność? W Twoim przypadku poszerzenie wiedzy o specjalistyczne słownictwo biznesowe może zaowocować awansem lub zdobyciem kolejnych kontaktów. W Bradbury English School proponujemy zajęcia Business English zarówno w wersji grupowej, jak i indywidualnej. Co ważne, lekcje odbywają się w siedzibie naszej szkoły lub z dojazdem do firmy klienta – mówi przedstawiciel Bradbury English.

Jak wygląda zajęcia z zakresu Business English?

Zajęcia angielskiego w tej formie dają możliwość zdobycia specjalistycznego certyfikatu, który potwierdza konkretne umiejętności komunikacyjne. W zakresie biznesowego angielskiego wyróżnia się trzy stopnie trudności, a konkretnie Cambridge English Business Preliminary, Cambridge English Business Vantage i Cambridge English Business Higher. Dla ułatwienia można uznać je za odpowiedniki poziomów B1, B2 oraz C1. Jak wyglądają same zajęcia? Otóż można zapisać się na indywidualną ich formę lub uczestniczyć w lekcjach grupowych, bardzo często bazujących zresztą na konwersacjach.

Na grupowe zajęcia angielskiego w wersji biznesowej najczęściej zapisują się przedstawiciele różnych zawodów. Te indywidualne wybierają zaś osoby, którym zależy na podszlifowaniu słownictwa z konkretnej dziedziny. Nie nastawiają się na wiedzę ogólną, ale ściśle sprecyzowaną.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas