Materiał Partnera Czy kreatywności można się nauczyć?

Czy kreatywności można się nauczyć?

Choć kreatywność kojarzy się wielu osobom z czymś wrodzonym, istnieją sposoby, dzięki którym można się jej nauczyć. Jak to możliwe? W dalszej części przygotowanego przez nas artykułu omówimy nieco szerzej tę kwestię. Podpowiemy Ci, w jaki sposób wypracować w sobie umiejętność kreatywnego myślenia. Przeczytaj nasz tekst i dowiedz się, jakie znaczenie w tym kontekście ma efektywne notowanie. Sprawdź, co dla Ciebie przygotowaliśmy. Zapraszamy.

Jak efektywne notowanie może rozwinąć kreatywność?

Kreatywność to umiejętność, której można się nauczyć. Trzeba tylko wiedzieć, jak to zrobić, by osiągnąć swój cel szybko i sprawnie. Choć więc łatwo powiedzieć, że możliwe jest wypracowanie w sobie nieszablonowego myślenia, to dobór odpowiedniej metody pracy nad sobą możne stanowić dla wielu osób duże wyzwanie. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, dlatego damy Ci wskazówkę, dzięki której Ty lub Twoje dziecko rozwinie w sobie kreatywność.

Czy wiesz o tym, że istnieją specjalne szkolenia z kreatywnego myślenia? Osoby, które je organizują, stosują w tym zakresie rozmaite metody pracy ze swoimi uczniami – czasami są one dopasowane do potrzeb i specyfiki grupy, z którą mają zajęcia. Zdarza się również tak, że rozwijanie kreatywności jest jedynie częścią kursu poświęconego innemu tematowi, na przykład efektywnemu notowaniu.

Typowe tworzenie notatek, które polega na zapisywaniu zdań linijka po linijce zazwyczaj się nie sprawdza. Co ważne, bazuje ono wyłącznie na jednej półkuli mózgu. Przygotowanie bardziej  rozbudowanych materiałów do nauki, których czytanie będzie samą przyjemnością, wymaga pewnego wysiłku, ale też wiedzy na temat metod efektywnego notowania. Warsztaty z tym związane zwiększają skuteczność nauki, skracają czas powtórki przed sprawdzianem, testem czy egzaminem, pozwalają na sprawne przygotowanie się do wystąpienia lub prezentacji i, co najważniejsze, rozwijają umiejętność nieszablonowego myślenia.

Gdzie nauczyć się kreatywnego myślenia?

Szkolenia z kreatywności bądź z tematyk pokrewnych są prowadzone przez wyspecjalizowane w tym placówki szkoleniowe. Przykładem miejsca, w którym możesz rozwinąć nieszablonowe myślenie, jest Akademia Edukacji EDU Maciej Adamski – prowadząca zajęcia zarówno online, jak i stacjonarnie. Znajdź odpowiedniego nauczyciela i z jego pomocą odkryj w sobie pełnię kreatywności. A jeśli chcesz, by to Twoja pociecha zaczęła myśleć nieszablonowo, to wiedz, że również dla niej przeznaczone są szkolenia temu poświęcone. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas