Artykuł sponsorowany Co zrobić, żeby nauka była bardziej efektywna?

Co zrobić, żeby nauka była bardziej efektywna?

W wielu przypadkach młodzież i studenci stosują stereotypową metodę chłonięcia wiedzy – zakuć, zdać, zapomnieć. Tymczasem już od pierwszej klasy należy pielęgnować w dzieciach nawyk efektywnej nauki, która będzie dla nich nie tylko źródłem cennej wiedzy, ale również doskonałą zabawą. Właśnie z tego względu warto korzystać z różnorodnych pomocy dydaktycznych – nie tylko z książek czy kart pracy, ale również z potencjału interaktywnych zajęć edukacyjnych.

Jak ułatwić dziecku naukę?

Nauka również może być doskonałą zabawą – wystarczy się nieco wysilić, przede wszystkim stawiając na kreatywność. W związku z tym naukę odejmowania i dodawania warto „wyciągnąć” z książki i pokazać dziecku liczenie na zabawkach czy owocach. Maluch, który będzie miał przed sobą zadanie policzenia realnych rzeczy, a nie wyłącznie cyferek w zeszycie, łatwiej przyswoi zasady matematyczne. Warto również skorzystać z różnorodnych gadżetów, które ułatwią naukę. Zalicza się do nich między innymi maty interaktywne, gry edukacyjne czy plansze naukowe.

Aby ułatwić dziecku naukę, należy pamiętać również o tym, aby nie wzbudzać w nim niepotrzebnej presji. Przy chłonięciu wiedzy warto wyzbyć się emocjonalnego podejścia, które najlepiej zastąpić spokojem. Ta rada dotyczy nie tylko dzieci, ale również nauczycieli, a przede wszystkim rodziców. Warto pamiętać o chwilach wytchnienia i odpoczynku przed przyswojeniem kolejnej porcji wiedzy. Przy nauce dobrze jest wyzbyć się monotonii – po przedmiotach ścisłych najlepiej przejść do przedmiotów humanistycznych. Ułatwieniem nauki mogą okazać się również interaktywne zajęcia edukacyjne, które wyciągną dzieci ze szkolnych ławek i wzbudzą w nich zainteresowanie.

Dlaczego interaktywne zajęcia edukacyjne są bardziej efektywne?

Podstawą udanej edukacji jest rozbudzanie w dzieciach ciekawości. Przyroda wcale nie musi być nudną lekcją – wystarczy urozmaicić dzieciom naukę, zabierając je na przykład na zajęcia z udziałem ptaków. Taką edukacją szkolną zajmuje się firma świadcząca usługi sokolnicze Szponiaste, która podczas swoich interaktywnych zajęć pokazuje nie tylko, jak obchodzić się z ptakami drapieżnymi i sowami, ale przybliża dzieciom świat biologii, charakterystykę wybranych gatunków ptaków, a także ich rolę w przyrodzie i sposób ochrony. Dzięki temu, że dzieci mogą na żywo zobaczyć jastrzębie i sowy, uczniowie zarówno nabierają większego szacunku do zwierząt, jak i łatwiej przyswajają wiedzę o tym, co widziały na własne oczy. Oczywiście, nie każda lekcja przyrody może być tak fascynującą przygodą, jednak warto od czasu do czasu przenieść się z nauką poza szkolne mury.

Opracowanie:

Szponiaste Usługi Sokolnicze Marlena Koźlińska

Warszawa , Nubijska 1 lok. 78

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas