Artykuł sponsorowany Charakterystyka szkoleń z prawa budowlanego

Charakterystyka szkoleń z prawa budowlanego

Prawo budowlane dotyczy nas wszystkich. Od jego przestrzegania zależy bezpieczeństwo zarówno podczas prac budowlanych, jak i w trakcie eksploatacji postawionej konstrukcji. W niektórych zawodach doskonała znajomość przepisów ustawy Prawo budowlane jest nieodzowna. Dla osób, które potrzebują pogłębionej wiedzy w tym zakresie, przygotowano szkolenia z prawa budowlanego.

„Najnowsze usprawnienia procesu inwestycyjnego w Prawie budowlanym” – szkolenie

Pierwszym charakteryzowanym tu szkoleniem z zakresu prawa budowlanego będzie kurs o nazwie „Najnowsze usprawnienia procesu inwestycyjnego w Prawie budowlanym”. Kto powinien z niego skorzystać?

To szkolenie jest przeznaczone przede wszystkim dla osób zajmujących się inwestycjami: inwestorów, zarządców, przedstawicieli firm wykonawczychmówi specjalista z firmy Vademecum – Konferencje i Szkolenia.

Program przewiduje szczegółowe omówienie 16 zagadnień, a wśród nich m.in.:

  • uproszczenie terminologii prawnej,
  • podwyższenie minimalnych wymagań dotyczących energooszczędności w budynkach istniejących,
  • zasada podziału robót budowlanych,
  • rozszerzenie listy zwolnień z obowiązku uzyskania pozwolenia na budowę,
  • nowelizowane wzory dokumentów,
  • skrócenie terminów załatwiania spraw i uzyskiwania zaświadczeń

i wiele innych. Dzięki temu szkoleniu osoby odpowiedzialne za inwestycję będą na bieżąco z kluczowymi zmianami w Prawie budowlanym, szczególnie tymi, które bezpośrednio wpływają na organizację i przebieg prac oraz dopięcie wszelkich formalności.

„Zamówienia publiczne na roboty budowlane z uwzględnieniem nowych regulacji prawnych oraz najlepszych praktyk” – szkolenie

Drugie omawiane tu szkolenie nosi tytuł „Zamówienia publiczne na roboty budowlane z uwzględnieniem nowych regulacji prawnych oraz najlepszych praktyk”.

Celem szkolenia jest przybliżenie zmian, jakie wprowadzono do Prawa zamówień publicznych w zakresie robót budowlanych, oraz osadzenie tych zmian w kontekście praktycznym. Uczestnicy szkolenia nie tylko dowiedzą się, co nowego pojawiło się w prawie, ale też jak z tego korzystać – nauczą się interpretować i stosować nowe przepisy.

Program przewiduje omówienie 8 obszernych zagadnień, m.in.:

  • zmiany w przebiegu postępowania w przetargu nieograniczonym,
  • zmiany w zamówieniach z wolnej ręki,
  • zmiany w opisie przedmiotu zamówienia,
  • zmiany w szacowaniu wartości zamówienia,
  • kryteria udzielenia zamówienia

i wiele innych. Dzięki znajomości nowych przepisów dotyczących zamówień publicznych poruszanie się wśród zapisów prawnych będzie znacznie prostsze, a to ułatwi spełnienie wszelkich wymogów niezbędnych do uzyskania zamówienia.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas