Artykuł sponsorowany Znaczenie badań pojazdów sprowadzonych z zagranicy

Znaczenie badań pojazdów sprowadzonych z zagranicy

Jeśli sprowadzamy auto z zagranicy, obowiązuje nas rejestracja i badanie techniczne. Te ostatnie musimy wykonać nawet, jeśli samochód przeszedł przegląd u poprzedniego właściciela i teoretycznie jeszcze on obowiązuje. Jakie znaczenie ma badanie dla pojazdu sprowadzonego z innego kraju?

Co po sprowadzeniu?

Aby móc zarejestrować nowy pojazd, który sprowadziliśmy z zagranicy, musimy w pierwszej kolejności wykonać badanie techniczne pojazdu. Badanie takie wykonujemy w uprawnionej stacji kontroli pojazdów, np. okręgowa stacja kontroli pojazdów Pruszków. Następnie, w niektórych przypadkach, zgłaszamy pojazd do urzędu celnego w celu opłacenia akcyzy. W kolejnych krokach następuje tłumaczenie przysięgłe dokumentów pojazdu, zgłoszenie pojazdu w Urzędzie Skarbowym i rejestracja w gminnym Wydziale Komunikacji.

Dlaczego badanie jest ważne?

Badanie techniczne pojazdu sprowadzonego z zagranicy wykonuje się w celu potwierdzenia danych identyfikacyjnych pojazdu oraz sprawdzenia jego sprawności, a tym samym tego, czy nie zagraża bezpieczeństwu na drodze. Czasami może zajść konieczność przetłumaczenia dokumentów przed wizytą w stacji kontroli pojazdów, aby kontroler mógł porównać dane zawarte w dokumentach ze stanem faktycznym.

Ile trwa badanie?

Takie badanie pojazdu nie różni się zbytnio od standardowego badania okresowego, poza tym, że możemy je przeprowadzić jedynie na specjalnie oznaczonych stacjach, które posiadają uprawnienia do wykonywania przeglądów okresowych dla pojazdów zarejestrowanych po raz pierwszy za granicą. 

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas