Materiał Partnera Zastosowanie opon przemysłowych

Zastosowanie opon przemysłowych

Opony przemysłowe różnią się od ogumienia używanego w samochodach osobowych. Stosowane są w takich urządzeniach, jak ładowarki, równiarki i koparki, które podlegają dużym obciążeniom i licznym manewrom. Z tego względu powinny spełniać różne zadania i odpowiadać na konkretne potrzeby związane z warunkami terenowymi i środowiskowymi. Sprawdźcie jakie zastosowanie mają opony przemysłowe.

Właściwości opon przemysłowych

Opony przemysłowe, jako że są wykorzystywane w urządzeniach pracujących w trudnych warunkach, przez cały okres użytkowania powinny dobrze znosić zużycie eksploatacyjne. Wszystko dlatego, że będą narażone na agresywne warunki pracy, takie jak wysoka wilgotność, wysokie temperatury, rozdarcia, nadmierne obciążenia, przebicia oraz otarcia.

-Opony przemysłowe stosuje się w maszynach, które mają szeroki zakres wykonywanych prac. Z tego powodu, muszą być nie tylko wytrzymałe, ale też charakteryzować się konkretnymi właściwościami umożliwiającymi tym urządzeniom wydajną pracętłumaczy ekspert reprezentujący firmę TORUS.

Zastosowanie opon przemysłowych

Opony przemysłowe są szeroko wykorzystywane przede wszystkim w rolnictwie. Stosuje się je w maszynach służących do uprawy roślin, do wykonywania prac budowlanych, a także w maszynach do odśnieżania dróg. Tego typu urządzenia wymagają właściwych opon, charakteryzujących się bardzo wysoką, wręcz ponadprzeciętną wydajnością, jak również niezawodnością. Niezawodne i wytrzymałe opony przemysłowe umożliwiają zaoszczędzenie czasu przy orce oraz zapewniają większą ochronę pastwisk i plonów. Ponadto, mniej ugniatają grunt i gwarantują komfort kierowcom maszyn, którzy z ich pomocą sprawnie i szybko mogą przeprowadzić wszelkie prace związane z działalnością.

Poza rolnictwem, opony przemysłowe znajdują zastosowanie także w maszynach używanych w pracach budowlanych, takich jak koparki, wywrotki, ładowarki, spychacze i równiarki. Odpowiednie ogumienie w takich maszynach zapewnia im bardzo dobrą trakcję, efektywność przy większych prędkościach oraz ochronę przed uszkodzeniami. Opony przemysłowe sprawdzają się w tej roli, ponieważ posiadają wzmocnioną ścianę boczną i odznaczają się wysokim indeksem nośności. W przypadku maszyn budowlanych, najlepiej korzystać z opon MTP, które charakteryzują się wszystkimi wymaganymi cechami (klasyfikowane są jako wielozadaniowe), dzięki czemu zapewniają ciągłość pracy na budowach, w kopalniach i kamieniołomach. Są bardzo wytrwałe, dlatego mogą wytrzymać ciężką pracę w trybie trzyzmianowym, w ekstremalnie trudnych warunkach. 

Podziel się