Artykuł sponsorowany Zakres i charakterystyka usług blacharskich

Zakres i charakterystyka usług blacharskich

Wielu kierowców wcześniej, czy później jest zmuszonych do skorzystania z usług blacharza samochodowego. Najczęściej powodem tego są wypadki, w wyniku których uszkodzona zostaje karoseria. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że blacharz nie musi być mechanikiem. Zakres jego obowiązków jest bowiem zupełnie inny. Co zatem możemy zaliczyć do grupy usług blacharskich?

Zakres usług blacharskich

Usługi blacharskie związane są z naprawą karoserii samochodowej oraz utrzymaniem jej w dobrym stanie i przygotowywaniem do dalszych prac, na przykład lakierniczych. Blacharz wykonuje spawanie i zgrzewanie elementów karoserii samochodu, a także wyciąganie powstałych na niej zagniotek i wgnieceń. Do blacharza możemy również zwrócić się w przypadku, gdy nadwozie auta dosięgła korozja - wówczas w profesjonalny sposób zajmie się on jego konserwacją, by rdza nie postępowała dalej i nie spowodowała większych zniszczeń nadwozia. Bardzo często blacharze poszerzają swoją działalność o usługi lakiernicze, co jest niezwykle wygodne zwłaszcza dla klientów, którzy potrzebują skorzystać z tych dwóch usług jednocześnie.

Klasyfikacja usług blacharskich

Usługi blacharskie możemy także sklasyfikować biorąc pod uwagę stopień ich zaawansowania i rozpiętość. Wyróżnić zatem można: drobne, średnie i zaawansowane usługi blacharskie. Drobne prace to takie, które polegają, między innymi, na usuwaniu nieznacznych wgnieceń i odkształceń oraz usuwaniu śladów korozji z zewnętrznej warstwy nadwozia. Zaś do usług blacharskich o średnim stopniu zaawansowania zaliczamy wymienianie uszkodzonych (w wypadku lub przez działanie korozji) części nadwozia na nowe. Natomiast zaawansowane prace blacharskie wymagają nie tylko wymiany elementów nadwozia, ale także prostowania odkształconych konstrukcji nośnych.

Sprzęt blacharza

Oprócz doświadczenia, osobie pracującej na stanowisku blacharza potrzebny jest oczywiście specjalistyczny sprzęt, bez którego wykonywanie usług blacharskich byłoby utrudnione, a wręcz niemożliwe. Spawanie elementów karoserii odbywa się najczęściej za pomocą spawarki MIG, zgrzewanie - przy użyciu zgrzewarki, natomiast wyciąganie wgnieceń - wyciągarki. Wyciągarka do wgnieceń pozwala na szybkie wyprostowanie karoserii i znacznie ułatwia pracę blacharzowi. Poza wspomnianymi wyżej urządzeniami, przy wykonywaniu usług blacharskich niezbędne są również takie narzędzia, jak: różnorodne klucze, przecinaki, nitownice, młotki, nożyce i kliny. Należy pamiętać o tym, by usługi blacharskie zawsze zlecać profesjonalnym zakładom, gdyż nieumiejętnie wykonane, prowadzą do dalszych zniszczeń karoserii i w konsekwencji - uszkodzenia innych podzespołów samochodu.

Powierzając wykonanie usług blacharskich firmie zajmującej się naprawami powypadkowymi, blacharstwem, lakiernictwem i konserwacją, której właścicielem jest Robert Pietrzycki mamy pewność, że nasze zlecenie zostanie wykonane profesjonalnie i terminowo.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas