Materiał Partnera Zadania samochodowego agregatu chłodniczego

Zadania samochodowego agregatu chłodniczego

Samochodowe agregaty chłodnicze to rozwiązanie dla kierowców zatrudnianych np. w gastronomii. Posiadanie w aucie takiego urządzenia pozwala na przewożenie na dużych trasach produktów żywnościowych, w tym również tych, które źle znoszą niskie temperatury. Jest to niewielki, niezwracający uwagi sprzęt, dlatego łatwo go zamontować i nie zmniejsza on ładowności auta.

Funkcjonalność rozwiązania

Ze względu na to, że agregat pobiera energię z instalacji elektrycznej samochodu, charakteryzuje się cichym działaniem, przez co nie rozprasza dostawcy w czasie jazdy i jest dyskretny. Agregaty dzielą się na takie, które zasilane są tylko podczas jazdy, jak i te działające również w trakcie postoju, wyjaśnia producent z firmy Moto-Bajczyk. W żaden sposób nie wpływa także na zdolności jezdne aut dostawczych. Pozwala on na zachowanie odpowiedniej bariery pomiędzy przestrzenią chłodni a kabiną kierowcy, dzięki czemu nie wpływa na ogrzewanie oraz klimatyzację w kabinie. 

Budowa agregatu chłodniczego

Urządzenie składa się z parownika umieszczonego wewnątrz zabudowy oraz skraplacza czołowego lub dachowego umieszczonego nad kabiną kierowcy, umożliwiającego odpływ wilgoci. Dodatkowo jest wyposażone także w wyświetlacz cyfrowy zamocowany w kabinie oraz główne zabezpieczenia energetyczne sprężarki. Wiele modeli agregatów chłodniczych posiada automatyczną funkcję odszranania wnętrza urządzenia gorącym gazem, co czyni go niemal bezobsługowym. Modele posiadające wariant pracy postojowej dodatkowo posiadają zestaw stand-by montowany podpodłogowo, co również decyduje o zaoszczędzeniu miejsca.

Technologia przyjazna dla środowiska

Dzięki zastosowaniu ekologicznego czynnika chłodniczego praca agregatu ani wilgoć oraz para, które generuje, nie są niebezpieczne dla środowiska. Agregaty charakteryzują się także niskim zużyciem energii. Urządzenie jest łatwe w montażu, można dostosować jego umiejscowienie w zależności od potrzeb kierowcy, przez co w żaden sposób nie wpływa ono na komfort jazdy. Jest to rozwiązanie cenione zarówno przez dostawców, jak i przez osoby prowadzące punkty gastronomiczne, ponieważ system pozwala na odpowiednie zabezpieczenie żywności.

Opracowanie:

Moto-Bajczyk s.c. PHU

Dąbrowa Górnicza , Graniczna 10

Podziel się