Materiał Partnera Zabezpieczenie lakieru samochodowego powłoką ceramiczną – kiedy warto?

Zabezpieczenie lakieru samochodowego powłoką ceramiczną – kiedy warto?

Dla wielu kierowców samochód jest zdecydowanie czymś więcej niż jedynie środkiem komunikacji, służącym do przewozu z jednego miejsca do drugiego. Niektórzy darzą swoje auta ogromnym sentymentem. Dlatego właśnie tak wiele uwagi poświęca się nie tylko utrzymaniu go w należytym stanie technicznym, ale przede wszystkim wizualnym. Co w tej kwestii są w stanie zagwarantować nam najnowsze technologie

Uszkodzenia lakieru – najczęstsze przyczyny

Najbardziej narażonym na ewentualne uszkodzenia elementem każdego samochodu, bez względu na rodzaj przeznaczenia, jest oczywiście lakier. Do jego uszkodzenia może dojść z absolutnie wielu przyczyn. O czym konkretnie mowa? Wiele zależy od nawierzchni drogi, po której się poruszamy. Wszyscy ci, którzy z racji wykonywanych obowiązków zawodowych często jeżdżą po nieutwardzonych drogach szutrowych, z pewnością zauważyli, jak prezentuje się lakier, w szczególności, jeżeli chodzi o jego dolne partie. Mamy tu do czynienia z rysami, które choć nie przerażają swoją głębokością ani wielkością, to jednak ich ilość powoduje bardzo nieatrakcyjny efekt estetyczny.

Spory wpływ na stan lakieru ma sól drogowa, której gromadzący się nadmiar, przyczynia się do powstawania korozji. Nie można także nie wspomnieć o kwaśnych deszczach oraz sokach z drzew, które bardzo często stanowią problem wręcz nie do usunięcia. Lakier narażony na intensywne promieniowanie UV traci swój blask niezwykle szybko. Jak zatem skutecznie zabezpieczyć swoje auto?

Jak zabezpieczyć lakier samochodowy?

Problem jest bardzo powszechny i dość istotny. Dlatego do tej pory próbowano wymyślić wiele rozwiązań, których zadaniem było choćby częściowe powstrzymanie tego procesu. Niektóre produkty można było uznać za skuteczne, inne niestety nie. Żadne z nich nie oferowało jednak zabezpieczenia kompleksowego. Aż do teraz. Wszyscy ci, którym zależy na tym, aby ich samochód prezentował się pięknie w każdej sytuacji, niezależnie od warunków meteorologicznych, powinni skorzystać z oferty pokrycia lakieru ultranowoczesną powłoką ceramiczną. Ma ona grubość od 2 do 3 mikronów, dzięki czemu pozostaje kompletnie niewidoczna. Charakteryzuje się doskonałym stopniem twardości, dzięki czemu znacząco wyprzedza rozwiązania konkurencyjne pod kątem żywotności i użytkowania.

Ze względu na złożoność procesu pokrycia lakieru warstwą ceramiczną zaleca się skorzystanie z usług profesjonalistów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Ultimate Car Spa, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz umiejętności podejścia do każdego z aut w sposób indywidualny wyrobiła sobie opinię jednej z najlepszych w regionie. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć tutaj na rzetelne doradztwo oraz bardzo atrakcyjne warunki cenowe. Bo choć zabieg ten wiąże się oczywiście z pewnymi wydatkami, to traktować trzeba je w kategoriach inwestycji, która z pewnością szybko się zwróci.

Podziel się