Materiał Partnera Z jakimi usterkami w aucie upora się pomoc drogowa?

Z jakimi usterkami w aucie upora się pomoc drogowa?

Usługi pomocy drogowej to nie tylko holowanie uszkodzonych pojazdów. Specjaliści zajmują się też naprawą samochodów, których awarie w trasie uniemożliwiają kontynuowanie jazdy. W takiej sytuacji ważne jest szybkie i zdecydowanie działanie – ocena konkretnej usterki i ewentualne możliwości w zakresie jej wyeliminowania. Czym zatem dokładnie może zająć się całodobowa pomoc drogowa?

Problemy z autem przed rozpoczęciem jazdy

Uruchomienie samochodu i możliwość rozpoczęcia nim podróżowania uzależnione jest od paru czynników. Przede wszystkim odpowiednią sprawnością musi wykazać się akumulator. Często kierowcy mają jednak w tym zakresie problemy, które potęgują się w sezonie zimowym przy znacznym spadku temperatur. Brak możliwości uruchomienia auta to sytuacja, w jakiej dobrze jest zdecydować się na usługi pomocy drogowej. Specjaliści szybko zjawią się na miejscu, a następnie podłączą kable rozruchowe i zapewnią możliwość włączenia silnika w pojeździe klienta.

Sporym problemem może okazać się też uszkodzone koło. Najczęściej zniszczenia dotyczą opon, które po przebiciu tracą ciśnienie i tym samym są niezdatne do jazdy. Wymiana koła na zapasowe to zadanie wymagające umiejętności i sprawnego lewarka. Jeśli nie czujemy się na siłach, by taki serwis wykonać samodzielnie, zadzwońmy po wsparcie. Altera Pomoc Drogowa 24h poradzi sobie nawet z zapieczonymi, trudnymi do odkręcenia śrubami, wymieniając koło szybko i profesjonalnie. Kiedy jeszcze mogą nam pomóc specjaliści?Jakie awarie auta przytrafiają się najczęściej w trasie?

Wspomniane już uszkodzenie opony to jedna z usterek, którą zdiagnozować można także już w trakcie jazdy. Pomoc drogowa zajmie się jednak również innymi awariami, w tym problemami związanymi z działaniem silnika. Jednostka napędowa może odmówić posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie, a dotarcie do warsztatu jest wtedy niemożliwe. Naprawy pojazdów wykonywane przez pomoc drogową ograniczają się co prawda do niewielkich usterek, ale mogą okazać się kluczowe w przywróceniu sprawności auta. Do najczęstszych przyczyn awaryjnego zatrzymania pojazdu w trasie zaliczają się też problemy z układem hamulcowym, sprzęgłem czy elektryką samochodu.

Dobrze wyposażona autolaweta to w takim wypadku podstawa – narzędzia pozwolą na szybkie wyeliminowanie uszkodzenia po uprzednim jego poprawnym zdiagnozowaniu. Co ciekawe, pomoc drogowa zapewnia wsparcie nie tylko w momencie pojawienia się awarii. Usługi firm działających w tej branży to również m.in. dostarczanie kierowcom paliwa. Niekiedy bowiem okazuje się, że w baku jest go niewystarczająca ilość, a dotarcie we własnym zakresie na stację benzynową oznacza konieczność przebycia kilku czy kilkunastu kilometrów pieszo. W takiej sytuacji także zadzwońmy po pomoc drogową.

Opracowanie:

Altera Pomoc Drogowa 24h Kraj-Zagranica

Leszno , Solna 20

Podziel się