Materiał Partnera Wymogi dotyczące pojazdów do przewozu zwierząt.

Wymogi dotyczące pojazdów do przewozu zwierząt.

Przewóz zwierząt, szczególnie psów, wymaga stosowania środków transportu, które będą zgodne z przepisami prawa, a także ogólnymi zasadami znanymi z nauk przyrodniczych traktujących o bezpieczeństwie i komforcie zwierząt. W przypadku psów mowa jest o kynologii, której prawidłowości można przenieść na inne zwierzęta. Na podstawie uzyskanej wiedzy konstruuje się boksy, klatki i przyczepy do ich przewozu.

Kynologia, a transport psów.

Tym, co wpływa na budowę środków do transportu psów, jest kynologia. Owszem, przepisy prawa też determinują pewne aspekty co do przyczep czy boksów do transportu zwierząt, jak homologacja, posiadanie sztywnego dachu bądź plandeki, nadwozie wyposażone w sterowany ręcznie system blokująco-zabezpieczający, zabezpieczenie przed wyciekiem nieczystości na zewnątrz czy pokłady oddzielone ruchomymi ściankami działowymi. Ważny jest również wewnętrzny układ drzwi, czyli dodatkowe 3 pary skrzydeł, pozwalających na zamknięcie poszczególnych pokładów transportowych czy tylna rampa umożliwiająca wspomaganie podnoszenia i otwierania na boki. Jednak niezwykle istotne jest dostosowanie środka transportu do samych zainteresowanych. Specjaliści tworzący klatki czy boksy, starają się je budować na podstawie wiedzy zebranej w toku badań kynologicznych. Kynologia jest nauką zajmującą się psami. Uwzględnia ona potrzeby psów, zarówno od strony biologicznej jak i emocjonalnej. Każdy właściciel psa wie, jak ważne jest, aby był on spokojny, a sama podróż nie zawsze do takich należy. Ważne jest, by czworonogi towarzysz był bezpieczny i dojechał bezstresowo. W tym celu należy zadbać o przestrzeń, o warunki, dostęp do wody i jedzenia.

Środki transportu zwierząt.

Transport zwierząt wymaga spełnienia określonych wymogów. Przewóz powinien odbywać się czystymi samochodami z klatkami, przyczepami i boksami, które spełniają określone wymagania. Firma Metbox produkuje przyczepy, klatki i boksy, które posiadają odpowiednie atesty i zapewniają odpowiednią przestrzeń oraz dostęp do wody i pokarmu. Zwierzęta muszą mieć odpowiednią wentylację powietrza i ochronę przed niską i wysoką temperaturą powietrza. Muszą też być zabezpieczone przed samodzielnym wyjściem z pojazdu czy wypadnięciem. Wymogi techniczne i specjalistyczne pojazdu jak: moduły GSM, posiadanie systemów rejestrujących temperaturę i układy pojenia zwierząt, pozwalają na bezpieczny transport zwierząt nawet za granicę. Pojazd, jak boks czy przyczepa do transportu zwierząt, musi spełniać wymogi, których firma Metbox bardzo przestrzega. Wszystkie przyczepy, klatki oraz boksy, są budowane z aluminium, a niektóre elementy narażone na korozję ze stali nierdzewnej. Wszystkie produkty są termoizolowane, a na życzenie klienta są odpowiednio oklejane i wyposażane w lampę solarną z akumulatorem czy termostat, co zwiększa komfort zwierzęcia. Wszystkie boksy na hak holowniczy umożliwiają łatwy dostęp do bagażnika, z możliwością zamontowania aż trzech rowerów. Boksy i przyczepy oraz klatki, są realizowane na specjalne życzenie klienta. Możliwe jest również wykonanie środka transportu na specjalne życzenie, w zgodzie z przepisami prawa i w myśl o dobru psa. Jeśli chcemy, aby nasz przyjaciel podróżował tak jak my, bez stresu i w komfortowych warunkach, to warto zainwestować w dobrej jakości, wykonany z najlepszych materiałów boks czy przyczepę, która posłuży nam więcej niż kilka sezonów.

Opracowanie:

Metbox s.c.

Orzesze , Rybnicka 1b

Podziel się