Materiał Partnera Wymiana szyb w samochodzie

Wymiana szyb w samochodzie

Istotnymi elementami wpływającymi na bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem są szyby. Ich główną funkcją jest zapewnienie odpowiedniego zabezpieczenia przed hałasami docierającymi z zewnątrz oraz ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Zdarza się jednak, że musimy wymienić jedną lub kilka szyb w naszym aucie. Proces wymiany szyb nie należy do łatwych rzeczy, dlatego powinniśmy wiedzieć, kiedy się zdecydować na tę czynność, aby w odpowiednim czasie odwiedzić specjalistę.

Wymiana przedniej szyby w samochodzie – kiedy jej dokonać?

Szyby w samochodzie są bardzo ważne, ponieważ stanowią jeden z głównych elementem odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas poruszania się pojazdem. Stan, w jakim znajdują się szyby samochodowe zależy od wielu czynników. Główny wpływ na ich kondycje mają przede wszystkim:

  • pora roku,
  • podłoże, po którym jeździmy,
  • różnice temperatur,
  • grubość szyby,
  • jakość materiału wykonania szyby.

Niektórzy kierowcy borykają się z problemem jakim jest popękana lub mocno porysowana przednia szyba. Chcąc uniknąć problemów oraz zminimalizować ryzyko wypadku taką szybę należy bezzwłocznie wymienić. Wszelkie pęknięcia na szybie, które mogą być spowodowane np. uderzeniem kamienia lub drobnych kamyczków wydobywających się spod kół innych samochodów, dyskwalifikują szybę z dalszego użytkowania. Nawet drobne uszkodzenia, które nie zostaną w porę zauważone, mogą z czasem się powiększać, przez co kierowca będzie miał więcej kłopotów.

Jeżeli zauważymy któryś z wymienionych problemów, powinnyśmy od razu udać się do specjalisty, który zaoferuje swoją pomoc w wyborze nowej szyby oraz zajmie się jej wymianą. Firmą oferującą usługi w tym zakresie jest Pro s.c., której pracownicy gwarantują fachową wymianę przedniej szyby.

Szybkie zauważenie problemów z szybą w aucie umożliwi nam wymianę jej w odpowiednim czasie, dzięki czemu szybko będziemy mogli wrócić do bezpiecznego kierowania pojazdem. Poza tym musimy wiedzieć, że samochód z pękniętą szybą nie może pozytywnie przejść obowiązkowego badania diagnostycznego. Oprócz tego, jazda z popękaną lub stłuczoną szybą grozi mandatem, w przypadku policyjnej kontroli drogowej.

Wymiana przedniej szyby w samochodzie a naklejka kontrolna

Wymiana przedniej szyby w samochodzie często związana jest z wielką obawą wśród kierowców. Przyczyną takiego zachowania jest między innymi cena nowej szyby oraz jej wymiany, jednakże większy problem stanowi kwestia naklejki kontrolnej zawierającej numer rejestracyjny pojazdu. Wspomniana naklejka musi być zawsze umieszczona w prawym dolnym rogu szyby, patrząc od wnętrza pojazdu. Raczej rzeczą niemożliwą jest odklejenie jej, ponieważ budowa naklejki na to niepozwana, a każda taka próba zazwyczaj kończy się jej porwaniem.

W takiej sytuacji jedynym zalecanym sposobem na poradzenie sobie z kwestią naklejki kontrolnej jest udanie się do Wydziału Komunikacji, gdzie należy złożyć wniosek o wydanie wtórnika, który zostanie naklejony na nową szybę. W przypadku osobistego składania wniosku należy mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu oraz ubezpieczenie OC.

Mimo, że wymiana przedniej szyby w samochodzie związana jest z paroma utrudnieniami, warto się zdecydować na ten zabieg, ponieważ znacząco wpływa on na bezpieczeństwo podczas poruszania się samochodem.

Opracowanie:

Pro s.c.

Wrocław , Stalowa 76

Podziel się