Artykuł sponsorowany Wybór opon – na co zwrócić uwagę?

Wybór opon – na co zwrócić uwagę?

Opona jest tak naprawdę jedynym elementem pojazdu, który styka się bezpośrednio z nawierzchnią drogi. Wbrew powszechnie panującej opinii opony mają wpływ nie tylko na bezpieczeństwo, ale także na komfort każdej podróży. Szukając opony na własne potrzeby, warto zwrócić uwagę na kilka niezwykle ważnych parametrów, ponieważ zakup opon wiąże się z odczuwalnymi wydatkami. O czym konkretnie mowa?

Opony nowe, czy używane?

Co roku wielu kierowców staje przed trudnym dylematem. Jeżeli stan używanego obecnie ogumienia pozostawia wiele do życzenia, przychodzi czas na wymianę opon. W tym przypadku kierowcy mają dwie możliwości. Zakup nowych lub używanych opon. Oba rozwiązania mają oczywiście swoje plusy i minusy. Opony nowe, choć charakteryzować się będą doskonałymi właściwościami jezdnymi, nie należą do rozwiązań najtańszych. Komplet z klasy średniej przy często spotykanym zestawieniu cech 215/55/R17 to wydatek oscylujący w granicach od 1200 do nawet 2500 złotych, w zależności od wybranej marki. Opony używane będą oczywiście znacznie tańsze, aczkolwiek ich żywotność obliczana jest przez specjalistów na nie więcej niż pełne dwa sezony. W zdecydowanej większości przypadków kierowcy dochodzą do wniosku, że zakup opon należy traktować raczej w kategoriach inwestycji.

Jeżeli wydane pieniądze podzieli się przez 5, czy 6 lat, w zależności od intensywności eksploatacji, okazuje się, że wydatek wcale nie jest aż tak duży. Na oponach nie warto próbować mocno oszczędzać. Zawsze dobrym pomysłem jest skierowanie swojej uwagi na sprawdzone rozwiązania, pochodzące od najbardziej renomowanych producentów i ich dystrybutorów. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Kuliszewski Serwis, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu od lat zapewnia wszystkim zmotoryzowanym kompleksowe wsparcie w zakresie opon zimowych, letnich oraz wielosezonowych. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę przy wyborze opon?

Opony – kwestie estetyczne

Okazuje się, że opony również mogą służyć jako element ozdobny auta osobowego. Jak to możliwe? Choć każdy z producentów samochodów rekomenduje zalecaną wysokość, szerokość i rozmiar opony zakładanej na felgę, nie oznacza to, że każdy się do tego stosuje. Obecnie na rynku można znaleźć dwa rodzaje ogumienia. Opony o profilu niskim lub wysokim. Opony niskoprofilowe stwarzają najwięcej kontrowersji, jeżeli chodzi o ich zastosowanie. Jakie są ich wady i zalety? Po pierwsze opony niskoprofilowe stosowane są w samochodach o zacięciu sportowym. Dlatego ich montaż w pojazdach klasy średniej często interpretowany jest jako przerost formy nad treścią. Nie można również nie wspomnieć o tym, iż coraz popularniejsze opony o niskim profilu zdecydowanie gorzej chronią felgi.

Zbyt bliskie podjechanie pod wysoki krawężnik może skończyć się zatem dość nieprzyjemnymi dla oka konsekwencjami. Zastosowanie opon niskoprofilowych wiąże się także z poważnymi konsekwencjami, jeśli idzie o komfort jazdy. Wszelkie nierówności drogi, których przecież nie brakuje, są o wiele bardziej odczuwalne, niż dzieje się to w przypadku opon standardowych. Niemniej jednak opony niskoprofilowe zawsze prezentują się pięknie. Felgi sprawiają wrażenie większych, dzięki czemu auto może zyskać zupełnie innego charakteru.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas