Artykuł sponsorowany W jaki sposób wybrać najlepszego dostawcę części zamiennych do auta

W jaki sposób wybrać najlepszego dostawcę części zamiennych do auta

Zdecydowałeś się na zakup części zamiennych do swojego samochodu? Pamiętaj o tym, że oferta takich elementów jest niezwykle szeroka, dlatego wybór dostawcy powinien być dobrze przemyślany. Zwróć uwagę na poziom jakości oferowanych produktów oraz na ilość producentów. Dzięki temu na pewno dobierzesz zamienniki do auta. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Dlaczego części zamienne?

Są znacznie tańsze od części oryginalnych. Poza ceną istotnym kryterium jest także to, że elementy zamienne są produkowane przez wyspecjalizowane firmy, zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa. Zamienniki są testowane i poddawane wielu kontrolom. Ponadto są wykonywane z materiałów wysokiej jakości, a ich wybór jest naprawdę ogromny. Pamiętaj jedynie o tym, aby skorzystać z usług renomowanych dostawców. Jak dodaje specjalista z firmy Japomoto: przedmiotem oferty naszej firmy są markowe części samochodowe takich producentów jak: Oyo, JPN, Exedy, Mitsubishi, Daikin, Ajusa, Sun, GMB, Koyo, NSK, NKK, HKT, Denso czy NGK. Prowadzimy dystrybucję części składowych układów hamulcowych, przeniesień napędu, zawieszeń oraz układów kierowniczych, importowanych bezpośrednio z firm o światowej renomie.

Poziom jakościowy części zamiennych

Wybierając części zamienne do auta, należy wziąć pod uwagę ich poziom jakościowy. Wyróżnia się elementy oryginalne, zawierające logo producenta (OE); części o jakości oryginałów (OEM) – wytwarzane zgodnie ze standardami producenta; części zamienne wyprodukowane przez inną firmę (OEQ) o porównywalnej jakości oraz części regenerowane, czyli zamienniki najtańsze, ale produkowane zgodnie z obowiązującymi standardami. Warto zaznaczyć, że o tym, jakie części zostaną wykorzystane do naprawy samochodu, decyduje jego właściciel. Należy wziąć pod uwagę przede wszystkim wiek pojazdu – o ile elementy oryginalne powinny być stosowane do aut nowych, o tyle zamienniki świetnie sprawdzą się w przypadku modeli starszych nawet niż 2 lata.

Wybór dostawcy

Najlepszy dostawca części zamiennych do auta powinien mieć:

  • ugruntowaną pozycję firmy na rynku branżowym;
  • dobrą opinię klientów;
  • wysoką dostępność części – najlepiej jeśli dysponuje nimi „od ręki”;
  • krótki czas dostawy;
  • szeroki asortyment części;
  • wysoką jakość oferowanych usług;
  • adekwatną cenę części do ich jakości;
  • fachowych doradców.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas