Materiał Partnera W jaki sposób należy dbać o skórzaną tapicerkę samochodową i jakie są jej zalety?

W jaki sposób należy dbać o skórzaną tapicerkę samochodową i jakie są jej zalety?

Tapicerka skórzana we wnętrzach samochodów może nam kojarzyć się przede wszystkim z bardzo luksusowymi samochodami. Naturalna skóra stanowi też jednak materiał bardzo popularny w kontekście zwykłych samochodów, jakimi podróżujemy na co dzień. Jeżeli jednak chcemy, aby tapicerka tego typu utrzymała swoją wysoką jakość, to należy o nią odpowiednio zadbać. Poznajmy najważniejsze zasady dotyczące tego tematu.

Jakie są przyczyny uszkodzeń i zabrudzeń skórzanej tapicerki?

Podstawowym problemem, jeżeli chodzi o tapicerkę samochodową (niezależnie od tego, z jakiego materiału została wykonana) są oczywiście zabrudzenia oraz nieprzyjemne zapachy. W kontekście tapicerki wykonanej ze skóry naturalnej problem ten przybiera znacznie większe rozmiary, ponieważ jest to materiał o wysokim stopniu chłonności zapachów. Dlatego właśnie tapicerka skórzana w aucie jest szczególnie narażona na takie czynniki jak pot czy dym papierosowy. Taka tapicerka często ulega również przetarciom oraz uszkodzeniom mechanicznym, na które możemy nie mieć zbyt dużego wpływu. Dodajmy również, że transportując zwierzęta bez odpowiedniego zabezpieczenia tapicerki, również narażamy ją na poważne uszkodzenia lub zabrudzenia.

Jak zadbać o czystość i dobry stan skórzanej tapicerki?

Aby zachować nieskazitelny wygląd tapicerki skórzanej w samochodzie, musimy pamiętać o tym, iż należy o nią systematycznie dbać. Tak jak wspomnieliśmy, tapicerka skórzana jest podatna na oddziaływanie wielu, różnych czynników, dlatego też nie możemy doprowadzić jej do stanu uniemożliwiającego jej renowację czy czyszczenie. Podstawą jest tutaj oczywiście zastosowanie odpowiednich do danego typu skóry naturalnej preparatów czyszczących i zabezpieczających, a także częste odkurzanie tapicerki, jak również jej regularne pranie. Kompleksowe usługi związane z czyszczeniem i renowacją skórzanej tapicerki samochodowej oferuje nam sprawdzona Myjnia Samochodowa Lech Wiński.

Dlaczego skórzana tapicerka jest tak popularna?

Tak jak wspomnieliśmy, tapicerka samochodowa wykonana ze skóry naturalnej kojarzy się z luksusem. Możemy zatem uznać, iż użytkowanie tego rodzaju materiału w aucie może poprawić nieco nasze poczucie, iż poruszamy się wtedy w komfortowych warunkach. Tapicerka skórzana pomimo podatności na wchłanianie różnych zapachów oraz zabrudzeń jest niewątpliwie najlepszym pod tym względem rozwiązaniem w porównaniu do pozostałych materiałów tapicerskich. Do zalet tapicerki ze skóry należy także występowanie w bogatej gamie kolorystycznej. Kupując skórzana tapicerkę, pamiętajmy jednak o odpowiedniej konserwacji, aby mogła ona posłużyć nam w doskonałym stanie przez wiele lat.

Podziel się