Materiał Partnera W jaki sposób należy dbać o odzież motocyklową?

W jaki sposób należy dbać o odzież motocyklową?

Właściwa pielęgnacja skórzanej bądź tekstylnej odzieży przeznaczonej do jazdy na motocyklu pozwala zachować na długi czas jej właściwości ochronne i dobry wygląd. Czyszczenie powinno odbywać się według zaleceń producenta oraz z zastosowaniem specjalistycznych detergentów, które nie uszkodzą poszczególnych elementów. Najbezpieczniej wybrać opcje prania ręcznego.

Odzież skórzana

Zarówno kombinezony, jak i kurtki, spodnie oraz rękawice wymagają czyszczenia za pomocą przeznaczonych do tego, specjalistycznych preparatów. Podczas regularnej eksploatacji elementów motocyklowej garderoby w sezonie najlepiej zajmować się ich impregnacją raz w tygodniu. Dzięki temu zachowa ona nie tylko pożądany kolor, ale także trwałość i właściwości ochronne. Po jeździe w deszczu należy każdorazowo pozwolić dokładnie wyschnąć wszystkim ubraniom z dala od źródeł ciepła. Niewskazane jest pranie skórzanej odzieży w pralce i z wykorzystaniem zwykłych detergentów. W ten sposób może dojść do pęknięć materiału, a także wypłukania garbników, kwasów oraz tłuszczy. Usunięcie większych zabrudzeń musi odbywać się ręcznie za pomocą delikatnej szczoteczki lub szmatki i niewielkiej ilości letniej wody. Po zabiegu oczyszczania należy zastosować balsam impregnujący lub spray przeznaczony do pielęgnacji odzieży skórzanej.

Motocyklowe tekstylia

W sklepach dostępne są także ubrania wykonane ze sztucznych materiałów. W ich przypadku można już pokusić się o pranie w pralce. Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach. Przede wszystkim nie można używać proszku oraz płynu stosowanego na co dzień. Najlepiej zaopatrzyć się w detergenty przeznaczone do odzieży motocyklowej. Ustawiona temperatura nie może przekraczać 30 stopni, a sam program musi być dedykowany tkaninom delikatnym. Najkorzystniej będzie wybrać tryb prania ręcznego, dzięki czemu unikniemy niewskazanego wirowania lub zbyt dużych obrotów, mogących uszkodzić warstwę membranową. Nie należy jednak prać ubrań tego typu zbyt często, gdyż może to pogorszyć ich właściwości wodoodporne. Każdorazowo koniecznie trzeba zapoznać się z zaleceniami producenta, dotyczącymi czyszczenia. Najważniejsze, aby przed włożeniem stroju do pralki pamiętać o wyciągnięciu wszystkich ochraniaczy.

Pielęgnacja kasku

Z zewnątrz wystarczy przetarcie skorupy delikatną, wilgotną ścierką bądź miękką gąbką. Najwięcej uwagi należy poświęcić zaś wizjerowi. Od jego czystości zależy przecież dobra widoczność podczas jazdy. Do jego czyszczenia należy używać dedykowanych do tego środków, gdyż niektóre modele są wyposażone w specjalną warstwę, która ma zapobiec parowaniu szybki. W odpowiednie preparaty można się zaopatrzyć między innymi w sklepie i outlecie motocyklowym X-Moto, mającego swoją siedzibę w Karasiu. Wnętrza kasków w większości są możliwe do wyjęcia i ręcznego wyprania z zachowaniem ostrożności w celu zapobiegnięcia zdeformowaniu się kształtek. W przeciwnym razie najlepiej zastosować specjalną piankę w sprayu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas