Materiał Partnera Używane auto – jak kupić dobry samochód?

Używane auto – jak kupić dobry samochód?

Nie każdego stać na zakup nowego auta, które zresztą traci na wartości tuż po opuszczeniu salonu. Kupowanie samochodów używanych jest popularne, ale bywa niebezpieczne. Jeśli nie  jesteście mechanikami, możecie stać się ofiarami nieuczciwych sprzedawców. Jak nie dać się oszukać? To proste – przed podjęciem decyzji musicie dokładnie sprawdzić pojazd. A najlepiej udać się z nim do profesjonalnego warsztatu.

Używane auto – co sprawdzić?

Na horyzoncie pojawiła się ciekawa oferta sprzedaży samochodu? Już widzisz się w wymarzonej Toyocie lub wyczekiwanym Lexusie? Nie tak szybko… Pamiętaj, aby nie podejmować pochopnych decyzji i dokładnie obejrzeć pojazd. Co należy sprawdzić? Na początek jego stan zewnętrzny – czy karoseria nie jest uszkodzona? Czy nie pokrywa jej rdza? Dokładnie przyjrzyj się nadkolom, progom w drzwiach i klapie bagażnika. Być może były przez sprzedawcę polakierowane. W jakim stanie są światła i drzwi? Czy nie wymaniano w nim szyb? Dzięki temu dowiecie się, czy samochód nie brał przypadkiem udziału w kolizji… Przed uruchomieniem samochodu skontrolujcie poziom oleju silnikowego oraz poziom i kolor płynu chłodniczego. Następnie wsiądźcie do pojazdu i sprawdźcie działanie zamków, szyb, spryskiwaczy, luster, klimatyzacji i klaksonu. Działają? Czas na jazdę próbną!  Wsłuchajcie się uważnie w pracę silnika. Czy nie słyszycie żadnych podejrzanych dźwięków? Czy w samochodzie nic nie stuka? A jak działa skrzynia biegów i pedały? Czy sprzęgło stawia opór? Koniecznie wypróbuj hamulec i ABS. Zwróć również uwagę, jak samochód reaguje na skręty kierownicy.

Konsultacja z mechanikiem to konieczność

Trudno wymagać od zwykłych kierowców, którzy nie są mechanikami, by dobrze ocenili stan wyżej wypunktowanych rzeczy. O ile możecie sprawdzić jego stan zewnętrzny i podstawowe działanie, o tyle szczegółową diagnostykę zostawcie profesjonalistom. Jeśli zamierzacie kupić Toyotę lub Lexusa,  w podjęciu decyzji pomoże Wam AUTO-KONCEPT, autoryzowany warsztat obu marek. Doświadczeni mechanicy szczegółowo zbadają samochód i wykryją ukryte wady.

Nie wszystko musi być idealne!

Pamiętajcie, że nie musicie kupować samochodu, w którym wszystko działa bez zarzutu. Profesjonalny mechanik samochodowy poinformuje Wam o wszystkich usterkach i kosztach ich naprawy. Ważne byście byli świadomi rzeczywistego stanu auta i podjęli decyzję po zapoznaniu się z jego zaletami i wadami. Nie bójcie się negocjować kwoty sprzedaży! Jeśli w warsztacie dowiedzie się o usterkach, o których nie wspomniał lub nawet nie wiedział sprzedawca, poproście, by zszedł z ceny.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas