Artykuł sponsorowany Transport aut z automatyczną skrzynią biegów

Transport aut z automatyczną skrzynią biegów

Pomimo że większość producentów aut z automatyczną skrzynią biegów zabrania holowania, w niektórych modelach zastosowano rozwiązania umożliwiające pełne odłączenie skrzyni biegów. Sprawdźmy, jakich zasad należy przestrzegać w czasie holowania automatu i dlaczego warto skorzystać z usług pomocy drogowej.

Holowanie auta z automatem – wskazówki

Przed rozpoczęciem holowania auta należy przestawić dźwignię na pozycję N (neutralna), aby odciążyć nadwyrężoną skrzynię. Specjalista z firmy Kaweta zaznacza, że ustawienia na D, P lub R, mogą doprowadzić do poważnej awarii bądź nieodwracalnych uszkodzeń przekładni. Prędkość holowania nie powinna przekraczać 50 km/h. Jeżeli samochód będzie poruszał się szybciej, istnieje ryzyko, że automat ulegnie przegrzaniu bądź zatarciu. Warto jednak zaznaczyć, że samodzielny transport pojazdów zawsze wiąże się z ryzykiem, dlatego warto rozważyć skorzystanie z usług pomocy drogowej dysponującej właściwym do celu sprzętem.

Autolaweta – holowanie uszkodzonego pojazdu

Jeżeli chodzi o samochody z automatami, skorzystania z lawety jest najbezpieczniejszym sposobem holowania. W określonych przypadkach, takich jak wyciek oleju lub usterka przekładni, transport na platformie jest wręcz obligatoryjny. Jeżeli nie chcesz narazić skrzyni na dodatkowe obciążenia i uszkodzenia, których naprawa wygeneruje znaczne środki, zrezygnuj z przewozu na własną rękę. Korzystając z usług profesjonalnej pomocy drogowej Kaweta zyskujesz pewność, że auto zostanie odpowiednio zabezpieczone przy pomocy specjalnych pasów oraz blokad na koła, które wyeliminują ryzyko poruszania się pojazdu, i dostarczone do wyznaczonego punktu.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas