Materiał Partnera Świadoma redukcja wad automatycznych przekładni z firmą Auto-Mat Sentyrz

Świadoma redukcja wad automatycznych przekładni z firmą Auto-Mat Sentyrz

Skrzynia biegów to nieodłączny element każdego samochodu. Umożliwia ona płynną jazdę do przodu i cofanie. Dzięki przełożeniu możliwe jest zachowanie wzorowej częstotliwości obrotów, która jest adekwatna do aktualnych obciążeń i tempa jazdy. Niejednokrotnie już sam wjazd na wzniesienie autem bez sprawnej przekładni byłby trudny, a nawet niemożliwy do wykonania. Tak więc profesjonalne usługi firmy Auto-Mat Sentyrz mogą okazać się najlepszą opcją.

Dlaczego warto wybrać auto z automatyczną skrzynią biegów?

Konieczność zmiany biegów dla wielu osób jest po prostu uciążliwa. Jazda automatem sprowadza się do operowania pedałami hamulca i gazu oraz kierownicą, co sprawia, że jest wygodniejsza. Różnicę można odczuć przede wszystkim w trakcie lawirowania wśród zatłoczonych ulic. Związane jest to z brakiem konieczności używania pedału sprzęgła, co pozwala kierowcy używać wyłącznie jednej nogi. Współczesne automatyczne przekładnie można docenić również za komfort, który jest odczuwalny podczas ruszania pod górkę. Nie ma powodu do obaw o gaśnięcie auta czy stoczenie się do tyłu. Co więcej, gromadzone przez komputer dane, aktywują w czasie jazdy właściwy bieg.

Z Auto-Mat Sentyrz ograniczone zostaną ewentualne wady przekładni

Profesjonalny serwis to taki, który sprawi, iż konkretna skrzynia biegów, będzie funkcjonowała jak najlepiej w obecnym stanie i przebiegu

 — twierdzą specjaliści z firmy Auto-Mat Sentyrz. Jednak nawet najbardziej zadbany „automat” ma swoje minusy. Na szczęście w porównaniu z manualną skrzynią biegów jest ich niewiele. Do głównych wad automatycznych przekładni można zaliczyć:

  • skomplikowaną budowę w poszczególnych modelach,

  • ten rodzaj mechanizmu może wiązać się z nieco wyższym spalaniem (oscylującym w granicach 3,3-10%) – jednak wszystko zależy od jego zaawansowania i wieku konstrukcji.

Jak nietrudno zauważyć, regularny przegląd i serwis automatycznych skrzyń biegów może zredukować ilość minusów związanych z tym podzespołem. Niewątpliwą zaletą nowoczesnych automatycznych skrzyń biegów jest komfort jazdy oraz ,w niektórych typach skrzyń, mniejsze spalanie  niż w skrzyniach manualnych.

Opracowanie:

Auto-Mat Sentyrz

Kraków , Gromady Grudziąż 5

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas