Materiał Partnera Sprawna diagnostyka komputerowa aut w Serwis Ford Sławek

Sprawna diagnostyka komputerowa aut w Serwis Ford Sławek

Współczesne samochody śmiało można nazwać swego rodzaju komputerami na kółkach. Naszpikowane elektroniką pojazdy w przypadku usterki wymagają jednak stosowania specjalistycznych narzędzi, bez których ciężko by było postawić trafną diagnozę. Takimi też dysponuje Serwis Ford Sławek specjalizujący się w naprawie pojazdów tej uznanej i cenionej amerykańskiej marki.

Blaski i cienie elektroniki

Nie da się ukryć, że elektroniczne systemy to podstawa funkcjonowania współczesnych pojazdów. To właśnie one usprawniają  działanie wielu komponentów, pozwalając na bardziej bezpieczną i komfortową jazdę. Mimo wielu korzyści, jakie bez wątpienia dają komputery pokładowe, wiążą się one jednak z pewnymi komplikacjami. Mianowicie, nawet przy dobrej znajomości mechaniki auta, samodzielne zidentyfikowanie problemów może okazać się, delikatnie mówiąc, kłopotliwe. Aby szybko i sprawnie sprawdzić stan techniczny pojazdu nie obędzie się bez odpowiedniego oprogramowania diagnostycznego zwanego testerem, które pobiera, a następnie analizuje dane z czujników rozlokowanych w poszczególnych podzespołach. Chcąc mieć pewność, że usterka została prawidłowa zlokalizowana, najlepiej odwiedzić renomowany warsztat oferujący tego typu nowoczesne narzędzia. Posiadacze aut marki Ford, zamieszkujący Katowice i okoliczne miejscowości mogą śmiało skorzystać z oferty niezależnego serwisu Ford Sławek, któremu zaufało już setki klientów. O wysokim poziomie jego usług najlepiej świadczą liczne certyfikaty, potwierdzające wysokie kompetencje załogi.

Błyskawiczna diagnostyka

Jak w praktyce wygląda diagnostyka komputerowa pojazdów? Całość operacji jest dosyć prosta i polega na podłączeniu testera do złącza diagnostycznego, które w większości przypadków znajduje się w kabinie auta pod deską rozdzielczą. Tester obsługujący wszystkie modułu sterujące, w jaki wyposażony jest samochodów, wskazuje nie tylko samo źródło usterki, ale także informuje o zakresie odbiegania poszczególnych parametrów od norm producenckich. Precyzyjnej lokalizacji problemu sprzyja ujednolicony pięcioznakowy kod błędu, wyświetlający się na ekranie urządzenia diagnozującego. Lista kodów jest na tyle rozległa, że prawidłowa interpretacja danych wymaga dużej wiedzy i doświadczenia, dlatego też tego typu operacje najlepiej powierzyć obeznanym z tematem specjalistom. Jak mówi ekspert z serwisu Ford Sławek:

Diagnostyka komputerowa znacznie przyśpiesza proces naprawy auta i redukuje jej koszty. Dzięki przemyślanej aparaturze techniczno-pomiarowej mechanik nie musi bowiem sprawdzać tylu elementów w celu znalezienia usterki, ograniczając do minimum prace demontażowe.  Do skorzystania z naszych usług zapraszamy nie tylko kierowców zmagających się uciążliwymi usterkami. Proces diagnostyki trwa błyskawicznie, więc warto skorzystać z niego także przy okazji regularnego przeglądu pojazdu. Jest on wskazany ponadto przed zakupem auta używanego, pozwalając poznać jego rzeczywistą kondycję.

Opracowanie:

Ford Sławek Niezależny Serwis Ford

Katowice , gen. Grota Roweckiego 49A

Podziel się