Artykuł sponsorowany Sprawdź, jak założyć firmę zajmującą się pomocą drogową

Sprawdź, jak założyć firmę zajmującą się pomocą drogową

Wypadek lub stłuczka, która uniemożliwia dalsze poruszanie się samochodem? W takiej sytuacji na miejscu powinna pojawić się pomoc drogowa, która zajmie się autem poszkodowanych. Nic więc dziwnego, że tego typu działalności mają pełne ręce roboty, a na rynku nadal jest miejsce dla kolejnych specjalistów. Może sam planujesz otwarcie firmy zajmującej się pomocą drogową? W takim razie zobacz, jak to zrobić od strony formalnej i czego potrzebujesz na start.

Wyposażenie firmy zajmującej się pomocą drogową

Jeśli planujesz otworzyć działalność, która będzie świadczyć pomoc drogową, musisz wyposażyć swoją firmę w co najmniej jedną lawetę, dzięki które będziesz mógł bezpiecznie transportować samochody osobowe. Pojazd pomocy drogowej powinien być wyposażony we wciągarkę, która ułatwi ściągnięcie pojazdu z drogi i umieszczenie go na lawecie. Jeśli rozważasz wyciąganie pomocnej dłoni również do kierowców samochodów ciężarowych, przyda się również specjalny holownik.

Wraz z rozwojem firmy na stanie powinien pojawić się przynajmniej jeden samochód zastępczy. Auto na czas naprawy pojazdu klienta można znaleźć w ofercie firmy Junior Auto Holowanie z Pruszkowa. A w kwestii naprawy, do „wyposażenia” firmy zajmującej się pomocą drogową można zaliczyć również kontakty, które ułatwią życie klientowi. Właściciel działalności powinien blisko współpracować z mechanikami oraz ze specjalistami zajmującymi się naprawami blacharsko-lakierniczymi. Na stanie powinny znaleźć się również narzędzia, które ułatwia wymianę kół na miejscu zdarzenia, a także wszystko to, co potrzebne jest do dowozu paliwa wtedy, kiedy rozkojarzony kierowca zapomni zatankować.

Jak założyć firmę świadczącą usługę pomocy drogowej?

Każdy, kto chce założyć firmę świadczącą usługę pomocy drogowej, w pierwszej kolejności musi pomyśleć o odpowiednich kwalifikacjach. Właściciel biznesu powinien posiadać certyfikat kompetencji zawodowych na transport drogowy oraz prawo jazdy kategorii B+E. Uprawnienia na prowadzenie lawet muszą mieć również wszyscy pracownicy. Następnie należy wybrać odpowiednią formę działalności gospodarczej – w zależności od tego, czy będziesz działać samodzielnie, czy też z innym specjalistą, możesz zdecydować się na jednoosobową działalność gospodarczą, ale również na spółkę.

Kluczową kwestią przy zakładaniu firmy świadczącej usługi z zakresu pomocy drogowej jest również przygotowanie planu biznesowego, który jasno wytycz ścieżkę rozwoju, ale przyda się również przy okazji chęci pozyskania różnego rodzaju dofinansowań. Ważne jest także pozyskanie odpowiednich zezwoleń. Rejestrując firmę świadczącą usługę pomocy drogowej, decydujesz się na działalność transportową lub przewozową. W takiej sytuacji potrzebujesz pozwolenia wydanego przez odpowiedni urząd miejski. Dokument będzie uprawniać do wykonywania pracy jako przewoźnik drogowy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas