Materiał Partnera Sposoby na częste awarie skuterów

Sposoby na częste awarie skuterów

Podczas jazdy skuterem może pojawić się wiele różnych awarii. Warto poznać sposoby poradzenia sobie z tymi, które występują najczęściej. Umożliwi to sprawne pozbycie się usterki i dalszą jazdę. W niektórych przypadkach należy udać się do serwisu skuterów, w celu skutecznego usunięcia danej usterki. Jak rozwiązać najczęściej pojawiające się problemy związane z użytkowaniem skuterów?

Problemy z hamowaniem

Pierwsza grupa częstych awarii skuterów może być związana z problemami z hamowaniem. Niekiedy podczas hamowania skuterem słychać wyraźny pisk. Wówczas należy sprawdzić stan klocków hamulcowych, bardzo możliwe, że trzeba będzie wymienić je na nowe. Najlepiej w tym celu udać się do serwisu skuterów. Inny kłopot dotyczący hamulców to niewracanie ich na swoje pierwotne miejsce po naciśnięciu. W tym przypadku możemy poradzić sobie sami. Należy nasmarować klamkę hamulca. Natomiast jeżeli mamy do czynienia z hamulcem bębnowy, trzeba sprawdzić i wyczyścić dźwignię bębna. Mogą także wystąpić sytuacje, które nie świadczą o żadnej usterce, chociaż na nią wyglądają. Na przykład podczas hamowania w deszcz możemy zauważyć zmniejszoną wydajność tej czynności. Wtedy, aby osuszyć klocki hamulcowe należy w miarę możliwości rozpędzić się i zacząć delikatnie hamować.

Problemy z silnikiem

Duża część usterek pojawiających się podczas użytkowania skuteru, związana jest z jego silnikiem. Podczas długiej jazdy jednośladem można czasami zauważyć, że traci on swoją moc. Jest to znak na to, że może być on przegrzany i koniecznie powinien odpocząć przed dalszą podróżą. Poważniejsza awaria sygnalizowana jest prawidłową pracą silnika przy jednoczesnym braku możliwości uruchomienia skutera. Taka sytuacja może świadczyć o zerwaniu paska napędowego w kabinie przekładni, który trzeba wymienić. Należy także pamiętać, by po zauważeniu wycieku oleju z silnika nie kontynuować takim pojazdem jazdy i jak najszybciej udać się do serwisu, gdyż wówczas mogło dojść do uszkodzenia uszczelki pod głowicą. Nie można ignorować żadnej oznaki awarii, by nie doszło do pogorszenia jej stanu.

Inne awarie

Oczywiście podczas jazdy skuterem mogą pojawić się także inne awarie. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że czasami skuter może sam skręcać. Przyczyn takiej sytuacji może być kilka, między innymi: zła geometria ramy silnika, pęknieta oś koła lub nierównomiernie rozłożony bagaż. Po wykluczeniu trzeciej przyczyny najlepiej udać się do osoby specjalizującej się w naprawie skuterów, by pomógł uzyskać odpowiednią geometrię ramy i wyeliminować tego rodzaju problem. Bardzo często kierowcy skuterów mają także problemy z rozrusznikiem. Przyczyn braku jego reakcji może być naprawdę wiele a w skutecznej diagnozie warto udać się do serwisu po cenną radę od specjalisty.

Niekiedy w celu usunięcia awarii skutera potrzebna jest pomoc mechanika. Naprawa skuterów Daniel Piwko to miejsce, gdzie rozwiążemy wszystkie problemy z nieprawidłowo działającym skuterem.

Opracowanie:

Naprawa skuterów Daniel Piwko

Orchówek , Nadbużańska 30

Podziel się