Artykuł sponsorowany Rodzaje myjni samochodowych

Rodzaje myjni samochodowych

Dla niektórych kierowców ich własne samochody są niczym „oczko w głowie”, o które trzeba regularnie dbać. Jednym z przejawów tej troski jest dokładne umycie auta. Jeszcze nie tak dawno można było zobaczyć właścicieli samochodów, którzy myli swoje pojazdy zaparkowane pod blokiem lub na podwórko. Takie działanie jest jednak niezbyt ekologiczne, dlatego dzisiaj łatwiej i szybciej udać się na myjnię, która może zdziałać na tym polu znacznie więcej.

Myjnia automatyczna

Kierowcy mogą skorzystać z kilku rodzajów myjni. Jedną z nich jest myjnia automatyczna, w której samochód czyszczony jest za pomocą szczotek przesuwających się wzdłuż całego pojazdu. Usuwanie zanieczyszczeń wspomaga również woda i środki chemiczne, które są stosowane w tego typu myjniach. Cały proces czyszczenia odbywa się w specjalnym pomieszczeniu, do którego trzeba wjechać, ale należy pamiętać, że każdorazowe mycie samochodu w myjni automatycznej powoduje powstanie mikrouszkodzeń na lakierze, co powoduje powolne niszczenie karoserii.

Myjnia bezdotykowa – wodna

Bezpieczniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z myjni bezdotykowych, które dzielą się na dwa rodzaje: wodne oraz parowe. W pierwszych z nich wszelkie zanieczyszczenia są usuwane strumieniem wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Nie powoduje to wcierania drobnego brudu, np. w postaci piasku, w lakier, ponieważ jest on od razu spłukiwany. Samo korzystanie z myjni bezdotykowej jest tańsze niż z myjni automatycznej, a w dodatku mamy pełną kontrolę nad czyszczeniem samochodu.

Trzeba przy tym pamiętać, że woda pod wysokim ciśnieniem może uszkodzić niektóre plastikowe części, a stosowanie jej ze zbyt małej odległości może powodować korozję – ostrzega właściciel firmy KlimRes, która jest pierwszą polską firmą produkującą myjnie dla potrzeb rynku motoryzacyjnego, które w całości zbudowane są jedynie z polskich komponentów.

Myjnia bezdotykowa – parowa

Czyszczenie samochodu można także zaplanować w bezdotykowej myjni parowej, gdzie myjki działają podobnie jak myjki wodne – zanieczyszczenia są usuwane za pomocą suchej pary pod wysokim ciśnieniem, która powstaje w bojlerze. Sucha para penetruje różne niedostępne zakamarki i jest bezpieczniejsza niż woda podczas mycia karoserii, kiedy na dworze panuje mróz. Czyszczenie samochodu za pomocą myjni parowej ma również aspekt ekologiczny – podczas mycia nie powstają bowiem ścieki zagrażające środowisku.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas