Materiał Partnera
Renowacje pojazdów zabytkowych w warsztacie Motor City

Renowacje pojazdów zabytkowych w warsztacie Motor City

Samochody wyprodukowane kilkadziesiąt lat temu nierzadko są przez właścicieli zaniedbywane – pozostawione w garażach auta niszczeją, co przekłada się na pogorszenie stanu technicznego. W większości przypadków można jednak przeprowadzić skuteczną renowację, dzięki której pojazd będzie nie tylko w pełni sprawny, ale przyciągnie uwagę swoim doskonałym wyglądem. Renowacje tego typu przeprowadza warsztat samochodowy Motor City – co konkretnie oferuje?

Niedostępne części zamienne

Nierzadko do renowacji trafiają pojazdy nie tylko zniszczone, ale przede wszystkim zdekompletowane bądź powypadkowe. W takich sytuacjach jednym z najważniejszych etapów prac renowacyjnych jest sprowadzenie części zamiennych. Może to być problematyczne ze względu na wycofanie ich z produkcji i niewielką dostępność spowodowaną zaawansowanym wiekiem pojazdu. Warsztat samochodowy Motor City zajmujący się profesjonalnymi renowacjami samochodów zabytkowych dzięki swoim rozległym kontaktom jest w stanie zadbać o sprowadzenie oryginalnych części zamiennych.

Nierzadko największe trudności sprawia zdobycie części blacharskich. Elementy karoserii sprowadza się z tych samych modeli samochodów, które znajdują się m.in. na specjalnych złomowiskach i szrotach. Motor City to warsztat podejmujący się renowacji nawet w najtrudniejszych przypadkach – ewentualny brak części zamiennych nie stanowi dla tych profesjonalistów przeszkody uniemożliwiającej kompleksową renowację samochodu zabytkowego.

Kompleksowa renowacja

Po uzyskaniu odpowiednich części zamiennych fachowcy z Motor City przystępują do ich profesjonalnego montażu. Warto też wiedzieć, że brak podzespołów niekoniecznie musi oznaczać zakończenie próby renowacji konkretnego auta – warsztat Motor City w takiej sytuacji zaproponuje naprawę i regenerację zniszczonych komponentów, która w większości przypadków okazuje się także skuteczna. Ogromne doświadczenie oraz wiedza specjalistów z Motor City dają możliwość zrealizowania renowacji auta zabytkowego nawet przy sporych uszkodzeniach pojazdu lub jego znacznym zdekompletowaniu. Kompleksowe usługi nie dotyczą jednak wyłącznie karoserii oraz jednostki napędowej.

Warsztat Motor City jest w stanie zająć się także renowacją i czyszczeniem tapicerki samochodowej. Popękana lub wytarta skóra nie stanowi dla fachowców z Motor City problemu – dzięki zastosowaniu profesjonalnych środków, tapicerce przywracany jest perfekcyjny, świeży wygląd. Motor City może zadbać również o elementy chromowane w samochodzie zabytkowym. W przypadku pojazdów określanych jako tzw. oldtimer jest ich szczególnie dużo, jednak z biegiem lat nierzadko ulegają korozji. Warsztat Motor City dysponuje szerokimi możliwościami w zakresie renowacji części chromowanych, dzięki czemu pojazd zabytkowy poddany renowacji przywrócony jest kompletnie do stanu idealnego.

Opracowanie:

Motor City

Nieporęt , Nowolipie 64

Podziel się