Materiał Partnera Renowacja lakieru samochodowego – jakie etapy obejmuje?

Renowacja lakieru samochodowego – jakie etapy obejmuje?

Jeśli na karoserii pojawiły się wyblakłe obszary, w niedługim czasie z pewnością ujawnią się kolejne ubytki. Sprawdźmy, jak samodzielnie odnowić utlenione obszary i kiedy zdecydować się na pełną renowację karoserii.

Renowacja lakieru samochodowego – od czego zacząć?

Aby prawidłowo odnowić utleniony i wyblakły lakier samochodowy, potrzebujesz kilku narzędzi m.in. materiałów do ​​mycia samochodów, środka do polerowania auta, elektrycznej polerki, kilku gąbek polerskich z mikrofibry oraz wiadra wody.  Kluczowym elementem procesu odnowy lakieru jest aplikacja produktu do ochrony lakieru (wosku samochodowego, lakieru samochodowego, uszczelniacza do lakieru lub powłoki nanoceramicznej). W przypadku odnowy całego samochodu warto rozważyć nałożenie powłoki ceramicznej – najlepiej w profesjonalnym serwisie autodetailingu, takim jak Przemysław Setlak As-Max Auto.

Odnowa lakieru – od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest dokładne umycie naprawianych obszarów i usunięcie wszystkich zanieczyszczeń z powierzchni karoserii. Kiedy podłoże jest gotowe do dalszych działań, należy zwilżyć tarczę polerską czystą wodą, a następnie nałożyć pastę polerską na namoczony pad i wyblakły obszar farby. Obszar należy wzmacniać co najmniej trzy razy, sprawdzając wyblakłą powierzchnię lakieru. Gdy farba wydaje się „utrwalona”, należy zastosować odpowiednią mieszankę polerską.

Jak chronić karoserię po renowacji?

Istnieją trzy opcje ochrony karoserii. Najczęściej wybieranym produktem zabezpieczającym jest wosk samochodowy – nałożony na odnawiany obszar pozostawi niewielką ochronną warstwę, która będzie wymagała comiesięcznej pielęgnacji. Drugą opcją jest użycie produktu do uszczelniania lakieru, który jest nakładany podobnie jak wosk samochodowy i w większości przypadków utrzymuje się do sześciu miesięcy.

Kierowcy, którym zależy na długotrwałych efektach, chętnie sięgają po nanoceramiczną powłokę DIY, która zabezpiecza lakier nawet przez dwa lata.

Dlaczego powłoka ceramiczna jest najlepszą opcją ochrony wyblakłej farby?

Jeśli prawidłowo odnowiłeś wyblakły obszar, prawdopodobnie usunąłeś trochę przezroczystej powłoki. W takim przypadku powierzchnia lakieru będzie bardziej narażona na działanie czynników atmosferycznych, dlatego nałożenie skutecznej powłoki ochronnej jest koniecznością.

Powłoka nanoceramiczna pozostawia mikroskopijną warstwę ochronną, która ma wyjątkowe właściwości hydrofobowe, jest wysoce odporna na ciepło i twardsza niż jakikolwiek inny produkt do ochrony lakieru. Pomaga również wzmocnić połysk lakieru oraz skraca czas mycia pojazdu.

Opracowanie:

Przemysław Setlak As-Max Auto

Wojnicz , Loretańska 83

  • tel. 604 080 186

Podziel się