Materiał Partnera
Regeneracja części samochodowych

Regeneracja części samochodowych

Wydatki związane z naprawą samochodu potrafią zaskoczyć każdego. Szczególnie gdy bardzo często stanowią poważne obciążenie dla rodzinnego budżetu. We współczesnych samochodach, które przypominają raczej jeżdżące superkomputery, trudno dokonać napraw samodzielnie. Awarii może ulec wiele komponentów. Warto jednak zauważyć, że awaria niektórych, wcale nie musi wiązać się z wymianą. Są bowiem części, które można regenerować.

Regeneracja turbosprężarek

Regeneracja jest procesem, który ma przywrócić wyeksploatowanej części właściwości mechaniczne, które posiadała w momencie opuszczenia fabryki lub cech zbliżonych. Ogólnie rzecz ujmując, regeneracja ma na celu przede wszystkim przywrócić daną część do właściwego działania, bez konieczności zakupu nowej. Jest to bardzo skomplikowany i złożony proces. Wiążą się z nim oczywiście określone koszty, które niemniej jednak mogą być o połowę niższe niż zakup nowego podzespołu. Częścią samochodu, którą regeneruje się bardzo często, jest turbosprężarka. Element ten występuje przede wszystkim w jednostkach wysokoprężnych, choć można spotkać go również w silnikach benzynowych. Zadaniem turbosprężarki jest dostarczenie jednostce napędowej sprężonego powietrza, dzięki któremu będzie mogła pracować efektywniej – z większą mocą. O tym, że turbosprężarki regenerowane są tak często, decyduje przede wszystkim cena zakupu nowych, która waha się od kilkuset do kilku tysięcy złotych, w zależności od marki i silnika pojazdu.

Aby mieć pewność, że regeneracja przeprowadzona zostanie rzetelnie, warto powierzyć wykonawstwo jedynie najlepszym mechanikom samochodowym. Zdecydowanie zalicza się do nich firma M&M Car Complex, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze specjalistów od lat zapewnia wszystkim kierowcom łatwy dostęp do usług regeneracji części na najwyższym poziomie. Firma słynie przede wszystkim ze skuteczności oraz terminowości wykonywanych zleceń. Jakie jeszcze części samochodowe poddaje się regeneracji?

Regeneracja pompowtryskiwaczy

Dla posiadaczy samochodów z silnikami wysokoprężnymi, już samo słowo pompowtryskiwacz, potrafi wywołać zawrót głowy. Dlaczego? Otóż dlatego, że cena jednego nowego to kilka tysięcy złotych. Biorąc pod uwagę fakt, że silniki diesla są przynajmniej czterocylindrowe, łatwo obliczyć, że wymiana wszystkich wyniesie kilkanaście tysięcy. Podobnie, jak w przypadku regeneracji turbosprężarek, przywracanie pompowtryskiwaczom właściwych cech użytkowych jest bardzo skomplikowane.

Potrzebne są specjalistyczne narzędzia oraz stanowisko pracy, dzięki któremu można przeprowadzać prace z użyciem wysokiego ciśnienia. Niektórzy twierdzą, iż pompowtryskiwaczy nie da się w pełni zregenerować, a można je jedynie wyczyścić. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet samo czyszczenie i wymiana końcówek pompowtryskiwacza, znacznie poprawia kulturę pracy jednostki napędowej i przyczynia się do o wiele mniejszego spalania.

Opracowanie:

M&M Car Complex Mirosław Misik

Kozy , Margaretki 15

  • tel. 519 594 029

Podziel się