Artykuł sponsorowany Ratownictwo drogowe - co czeka specjalistów na miejscu wypadku?

Ratownictwo drogowe - co czeka specjalistów na miejscu wypadku?

Wypadek drogowy jest najgorszym scenariuszem, który może przytrafić się każdemu kierowcy. Choć zdarzenia takie mają różne przyczyny, wspólnym mianownikiem zawsze jest mniej lub bardziej uszkodzony pojazd, który w zdecydowanej większości przypadków nie nadaje się do dalszej jazdy. Z czym konkretnie muszą zmierzyć się pracownicy pomocy drogowej, przybywający na miejsce wypadku?

Wypadki samochodów osobowych

W zdecydowanej większości przypadków w wypadkach drogowych biorą udział samochody osobowe. Przyczyna takiego stanu rzeczy jest bardzo prosta. Jest ich po prostu najwięcej. Przeprowadzane badania wyraźnie pokazują, że na jednego mieszkańca naszego kraju przypadka około 1,5 auta. Na polskich drogach jest tłoczno. Sprawy nie poprawia także sytuacja infrastruktury drogowej, która wciąż pozostawia wiele do życzenia. Ilość pojazdów i brak odpowiednich dróg powodują, że bardzo często dochodzi do wypadków. Ich bezpośrednim skutkiem są ofiary śmiertelne oraz ranni. Nie można bagatelizować także sprawy tysięcy rozbitych pojazdów, z którymi trzeba przecież coś zrobić.

Aby poradzić sobie z następstwami wypadków, warto skorzystać z usług profesjonalnych firm, które świadczą usługi pomocy drogowej i ratownictwa drogowego. Zdecydowanie zalicza się do nich firma ADMAR, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz nowoczesnemu wyposażeniu od lat zapewnia wszystkim zainteresowanym kompleksowe wsparcie w zakresie usuwania skutków przykrych zdarzeń drogowych na terenie całego kraju. Co sprawia specjalistom największe trudności?

Wypadki z udziałem samochodów ciężarowych

Zdarza się również, że uczestnikiem wypadku jest samochód ciężarowy. Najgorszą możliwą sytuacją, biorąc pod uwagę płynność ruchu, na którym zdarzył się wypadek, jest przewrócenie się naczepy na pasy drogowe. Tak jak w przypadku auta osobowego, z udziałem kilku osób można spróbować zepchnąć pojazd na pobocze, tak w przypadku samochodów ciężarowych i ich przyczep, wariant taki nie jest możliwy. Dlatego właśnie do poradzenia sobie ze skutkami wypadku z udziałem ciężarówek, najlepsze firmy wyposażone są m.in. w specjalistyczne dźwigi mogące unieść nawet 1000 ton. To dzięki nim istnieje możliwość np. wyciągnięcia przyczepy z rowu.

Nowoczesna flota pojazdów ratownictwa drogowego umożliwia także bardziej konwencjonalne świadczenie pomocy. Mowa tu przede wszystkim o holowaniu autobusów, samochodów ciężarowych, czy pojazdów rolniczych. Warto również wspomnieć o tym, że na profesjonalną pomoc można liczyć przez cały rok o dowolnej porze dnia i nocy.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas