Materiał Partnera Przegląd rejestracyjny – jak się przygotować?

Przegląd rejestracyjny – jak się przygotować?

Będąc właścicielem auta do naszego obowiązku należy dbanie o prawidłowych stan techniczny posiadanego samochodu, tak aby nie stanowił on zagrożenia poruszając się po drogach. W związku z tym, corocznie jesteśmy zobligowani do poddania auta badaniu technicznemu wykonywanemu przez pracowników stacji diagnostycznej. Ich potwierdzenie prawidłowego stanu auta predysponuje je do dalszej jazdy. Jak do takiego badania się przygotować?

Badanie techniczne pojazdu, zwane niekiedy przeglądem rejestracyjnym, to coroczny obowiązek właścicieli aut jeżdżących po polskich drogach. Obok ważnej policy OC, to właśnie stempel diagnosty w dowodzie rejestracyjnym pojazdu jest elementem dopuszczającym je do poruszania się po drogach. Gdzie wykonać takie badanie? Jednym z miejsc wykonujących tego typu przeglądy jest firma Kwiatek – Automobil pochodząca z Kisielic  województwie warmińsko – mazurskim.

Jak się przygotować?

Do przeglądu rejestracyjnego warto się wcześniej przygotować, aby nie doznać rozczarowania w trakcie badania przeprowadzanego przez pracownika stacji diagnostycznej. Przede wszystkim musimy zabrać ze sobą dowód rejestracyjny, aby diagnosta po wykonanym badaniu mógł wstawić do niego pieczątkę i podpis zatwierdzające prawidłowy stan techniczny pojazdu. Jeśli poruszamy się pojazdem z instalacją gazową, powinniśmy mieć przy sobie również ważny dokument legalizacji instalacji LPG w naszym aucie. Właściciele aut na gaz muszą przygotować się również na to, że za przegląd zapłacą więcej. Diagnosta bowiem dodatkowo dokonuje przeglądu szczelności oraz ogólnego stanu instalacji gazowej w aucie. Przed badaniem technicznym warto również dokonać wymiany żarówek oraz samodzielnie dokonać ogólnego przeglądu auta. Jeśli bowiem stwierdzimy ewidentną usterkę, pierwszym krokiem powinien być zakład mechaniczny, a nie stacja diagnostyczna.

Jak przebiega badanie?

Przegląd rejestracyjny pojazdu to czynność, która zazwyczaj nie zabiera więcej niż 20-30 minut. Diagnosta dokonuje sprawdzenia układu hamulcowego, stanu bieżnika opon, układu kierowniczego oraz sprawdza podwozie i silnik pod kątem ewentualnych wycieków i nieszczelności. Zanim jednak badanie się rozpocznie, diagnosta potwierdza zgodność danych pojazdu, które zostały zapisane w dowodzie rejestracyjnym. W końcowym etapie badania oceniany jest stan oświetlenia pojazdu i ustawienia świateł. Firma Kwiatek Automobil oferuje profesjonalne badania techniczne pojazdów, przeprowadzając kontrolę szczegółowo i rzetelnie.

Opracowanie:

Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Kwiatek- Marcelina Górecka

Kisielice , Łasińska 5A

  • tel. 55 221 11 48

Podziel się