Materiał Partnera Przechowywanie opon samochodowych poza sezonem

Przechowywanie opon samochodowych poza sezonem

Ze względów bezpieczeństwa, jak i ekonomicznych, większość kierowców samochodów osobowych i właścicieli flot innych pojazdów, zmienia opony dwa razy do roku. Chodzi o wymianę opon zimowych na letnie wiosną i letnich na zimowe jesienią, kiedy temperatury spadną poniżej zera. Dużym problemem związanym z sezonową wymianą opon jest to, w jaki sposób przechowywać opony w sezonie, kiedy nie są używane. Dowiedz się, jakie są na to sposoby.

W jaki sposób powinny być przechowywane opony samochodowe?

Jeśli masz garaż, przechowywanie opon poza sezonem nie stanowi problemu. Trzeba tylko odpowiednio przygotować miejsce, gdzie zostaną złożone, oczywiście z uwzględnieniem pewnych aspektów bezpieczeństwa, które zapobiegną uszkodzeniu czy zniekształceniu opony podczas przechowywania. Na przykład opony z felgami powinny leżeć jedna na drugiej, podczas gdy opony bez felg muszą być przechowywane w pozycji pionowej. Bardzo duże znaczenie ma też temperatura pomieszczenia, w jakim są przechowywane i ochrona przed promieniowaniem słonecznym.

Z powodu tych dość skomplikowanych ograniczeń, jak również w sytuacji, kiedy nie dysponujemy pomieszczeniem, w którym można przechowywać opony przez pół roku, wielu kierowców decyduje się na pozostawienie opon w profesjonalnych przechowalniach opon, gdzie spełnione są wszelkie wymogi dotyczące magazynowania ogumienia i felg samochodowych. Dodatkowo opony są dokładnie myte przed umieszczeniem ich w specjalnie przygotowanych pomieszczeniach, w celu oceny głębokości bieżnika, a tym samym zużycia koła.

Dlaczego warto składować opony w serwisie oponiarskim?

Przechowywanie opon w warsztacie oponiarskim nie jest drogie, a mamy pewność, że będą przechowywane prawidłowo i nie ulegną odkształceniu, a to przecież bardzo ważne, dla bezpieczeństwa jazdy. Przechowalnia opon przy serwisie oponiarskim Auto-Szef w Gdyni gwarantuje odpowiednie warunki ich składowania. Każdy klient otrzymuje potwierdzenie, które zawiera dokładne informacje dotyczące parametrów depozytu. Opony są też odpowiednio oznaczone, zatem jeśli nie masz gdzie przechowywać swoich kół, warto zostawić je w sprawdzonej przechowalni. Przechowywanie ich w serwisie oponiarskim to także znaczne ułatwienie procedury wymiany. Po prostu jedziesz do serwisu wtedy, kiedy akurat masz czas i nie musisz się przejmować tym, by przewieźć opony na wymianę, ponieważ są już one na miejscu. Masz też pewność, że pracownik serwisu sprawdził je i upewnił się, że bieżnik jest odpowiedniej głębokości, która zapewnia możliwość korzystania z opony przez kolejny sezon.

Opracowanie:

Auto-Szef

Gdynia , Pucka 159

Podziel się