Materiał Partnera
Prawidłowe serwisowanie samochodu

Prawidłowe serwisowanie samochodu

Systematyczne dbanie o wszystkie elementy auta to prosty sposób na cieszenie się bezproblemową eksploatacją i niskimi kosztami korzystania z pojazdu. To także gwarancja uzyskania dobrej ceny przy jego późniejszej odsprzedaży. Wszystkie układy samochodu wymagają profesjonalnego sprawdzenia, a w razie konieczności fachowej naprawy. Tak samo ważna będzie więc zarówno regularna kontrola ciśnienia i bieżnika w oponach, jak i kondycji zawieszenia, silnika czy hamulców.

Aby mieć pewność, że nasz pojazd jest w dobrych rękach, niezbędne będzie znalezienie warsztatu, który zapewni diagnostykę oraz naprawy na najwyższym poziomie. Oprócz tego warto sprawdzić, czy oferuje on kompleksowe usługi.

Najgroźniejsze zaniedbania właścicieli

Wiele osób porusza się po drogach samochodami, które tylko na pierwszy rzut oka mogą wydawać się sprawne. Coroczna kontrola stanu technicznego pojazdu nie zawsze daje gwarancję pełnego bezpieczeństwa. Do najczęstszych błędów popełnianych przez właścicieli należą między innymi – poruszanie się na oponach niedostosowanych do warunków panujących na drodze, zbyt rzadka kontrola stanu klocków i tarcz hamulcowych oraz poziomu płynu chłodniczego i hamulcowego. Przy takich zaniedbaniach awaria może się zdarzyć w każdym momencie. Aby uniknąć niespodzianek, należy dbać o regularne wizyty u profesjonalnego mechanika. Centrum Motoryzacyjne Moto-Rem z Katowic oferuje szeroki wachlarz usług niezbędnych do utrzymania każdego samochodu w doskonałej kondycji technicznej. Dzięki długoletniej działalności oraz fachowości pracowników zapewnia serwis najwyższej jakości. O jakie jeszcze układy warto zadbać w aucie? Aby uniknąć remontu silnika, warto zwrócić uwagę na regularną wymianę oleju wraz z filtrami, a także zainteresować się stanem rozrządu czy sprzęgła.

Poprawa komfortu jazdy

Prawidłowe wyważenie kół w samochodzie to nie tylko mniejsze zużycie paliwa i elementów układu zawieszenia, to także lepsze pokonywanie zakrętów i zwiększenie przyczepności. Warto o tym pamiętać i kontrolować ten aspekt. Niezależnie od tego, czy często jeździmy w nocy, stan oświetlenia pojazdu powinien być priorytetem każdego kierowcy. W przypadku ograniczonej widoczności to właśnie światła będą decydowały o bezproblemowym pokonywaniu kolejnych kilometrów.

Choć częste wizyty u mechanika w celu kontroli stanu samochodu mogą wydawać się kosztowne, tak naprawdę pozwolą na uniknięcie wielu drogich napraw w późniejszym okresie. Sprawny technicznie samochód to nie tylko gwarancja bezpieczeństwa, lecz także sprawdzony sposób na zadbanie o stan własnego portfela.

Podziel się