Materiał Partnera Potrzebne szybkie holowanie uszkodzonego samochodu – zaufaj dobrym firmom holowniczym

Potrzebne szybkie holowanie uszkodzonego samochodu – zaufaj dobrym firmom holowniczym

Istnieje wiele sytuacji, w których bardzo przydaje się pomoc drugiego kierowcy, który zechce holować nasz samochód. To: uczestnictwo w kolizji, zatankowanie niewłaściwego paliwa, poważna awaria, albo... uszkodzenie małego czujnika, który całkowicie unieruchomi auto. Jak powinno przebiegać holowanie samochodu? Przepisy o holowaniu – o czym mówią? Kiedy można holować samochód, a kiedy trzeba wezwać lawetę? Są bowiem sytuacje, w których holowanie jest niemożliwe i należy wezwać lawetę. Przykładem może być uszkodzenie karty, służącej do uruchamiania auta (nie można wejść do wnętrza kabiny), albo blokada stacyjki w starszych autach (jazda bez klucza w stacyjce spowoduje zablokowanie się kierownicy). W każdym przypadku holowanie pojazdu nie jest procesem prostym i wymaga logistyki.

Kiedy wezwać pomoc holowniczą?

Awaria samochodu może przytrafić się o każdej porze dnia i nocy. W takiej sytuacji liczy się każda minuta, także nie warto zwlekać z wezwaniem pomocy. Dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, która usługi holowania świadczy całodobowo. Współcześnie powstało wiele takich firm jak Auto-Hol Pomoc drogowa Paweł Grochowicz, które niosą pomoc w nagłych samochodowych wypadkach. W każdym przypadku holowanie pojazdu ma inny przebieg i stan auta bywa bardzo różny. Dlatego firmy mają w swojej szerokiej ofercie:

  • holowanie auta po wypadku,

  • holowanie samochodów ciężarowych,

  • holowanie zepsutego auta,

  • pomoc dla kierowców,

  • zdejmowanie pojazdów z naczep,

  • transport motocykli,

  • holowanie aut dostawczych,

  • holowanie pojazdów z zagranicy,

  • wyciąganie aut spoza jezdni.

Fachowcy w firmach holujących pojazdy pracują przy pomocy specjalistycznych urządzeń i sprzętów, co pozwala im na wielozadaniowość. Usługi pomocy drogowej świadczą na terenie kraju oraz wykonują także usługi związane z przewozem zagranicznym. Podejmują się najbardziej skomplikowanych zadań. Dodatkowo specjalizują się w uruchamianiu awaryjnym pojazdów, a także wykonywaniu napraw na drodze. Ponadto oferują nawet wulkanizację przez całą dobę. Podejmują się też spustu paliwa, źle nalanego do baku. Zatrudniani przez firmę pracownicy to wykwalifikowana kadra, która posiada wiedzę i doświadczenie. Służy pomocą i doradztwem na każdym kroku. Każdy problem z samochodem wymaga innego logistycznego podejścia, a czasem nawet istnieje potrzeba udzielenia błyskawicznej pomocy kierowcy. To niezwykle odpowiedzialne działania. Przy holowaniu pojazdy czasem nie wystarczy lina holownicza. Często niezbędne jest lawetowanie, kiedy pojazd sam nie jest w stanie poruszać się po drodze.

Podziel się

Szukamy klientów

Podpowiadamy jak zdobyć klientów. Sprawdź!

Reklamuj się u nas